Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • RAKSTI

  Latviešu nacionālisms

  Kas ir nacionālisms?

  Nacionālisms ir pasaules skatījums, kurā par galveno vērtību sabiedrības un valsts funkcionēšanā, kā arī starpvalstu attiecībās tiek uzskatītas tautas intereses.
  Nacionālisms ir dabisks turpinājums ģimenes/dzimtas kopības izjūtai.
  Nacionālisms ir savas tautas pienākumu un tiesību īstenošana un aizsardzība, citu tautu tiesību atzīšana viņu zemēs.

  Kāpēc latviešiem vajadzīgs nacionālisms?

  Nacionālisms ir vienīgā uz dabīgiem pamatiem veidojusies ideoloģija. Nacionālisms neskata pasauli no cilvēku pašu radītās sabiedrības uzbūves īpatnībām (sociālistu šķiriskais princips, liberāļu “katrs par sevi” princips).
  Mums, latviešiem, šajā agresīvās globalizācijas laikā, nav citu attīstības un pastāvēšanas iespēju, kā vien cieši sadarbojoties un atbalstot savējos.

  Pateicoties nacionālistiem mēs esam pieredzējuši Latvijas valsts izveidi un tautas labklājības uzplaukumu pirmskara periodā un tikai nacionālisma principu ievērošana valsts politikā - tautsaimniecībā, kultūrā, izglītībā – var novērst krīzi un nostādīt tautu un valsti uz ilgtermiņa attīstības ceļa. Nacionālisma principu neievērošana pēcAtmodas laikā ir mūs novedusi ļoti smagā situācijā.

  Kas ir nacionālās jeb tautas intereses?

  Tautas intereses ir tādi apstākļi vai procesu virzība, kas nodrošina tautas attīstību, tas ir, garīgo, fizisko un saimniecisko labklājību. Ar šāda uzstādījuma palīdzību, jebkurā dzīves sfērā varam noteikt tautas intereses. Tāpat varam vērtēt arī jebkuru politiķu lēmumu; vai tas veicina vai neveicina tautas attīstību un labklājību.

  Kas ir nacionāla valsts?

  Valsts ir pēc noteiktiem principiem organizēta tauta. Mehānisms tautas interešu īstenošanai, noteiktas kvalitātes vides veidošanai. Ja valsts izveides pamatā esošie principi neatbilst garīgajām vērtībām un tradīcijām, valsts kļūst par prettautisku veidojumu.

  Nacionāla valsts, mūsu gadījumā latviska Latvija, ir valsts, kurā latviešiem ir nodrošināta netraucēta attīstība, viņu interešu prioritāte. Šāda Latvija ir gan lojālo sveštautiešu, gan kaimiņvalstu interesēs, gluži tāpat, kā gan īrnieku, gan kaimiņu interesēs ir kārtīga saimnieka labi pārvaldīta un uzraudzīta māja. Latvija ir latviešu valsts. Mūsu uzdevums – atgūt mums pienākošās saimnieka tiesības.

  Kas ir latviešu nacionālists?

  Latvietis, kurš savu dzīvi balsta nacionālismā, tautas intereses aizstāv un īsteno ne vien vārdos, bet arī darbos.

Latviešu nacionālisms - Nacionālisti.lv