Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Jaunsardzei jauns vadītājs
  • Militārisms, drošība
  • 2010-09-05

  Jaunsardzei jauns vadītājs

  No 1.septembra Jaunsardzi vada bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Mācību vadības pavēlniecības (MVP) štāba priekšnieks majors Broņislavs Mačuļskis, informēja Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Vineta Kleine.

  Līdz šā gada vasaras vidum Jaunsardzes vadītājs bija majors Sergejs Čevers, taču viņam 26.jūnijā beidzās profesionālā dienesta līguma termiņš, tādēļ bija nepieciešams izsludināt konkursu vakantajam amatam. Izsludinātais konkurss noslēdzās bez rezultātiem, jo pretendenti neatbilda kādam no izvirzītajiem kritērijiem šī amata ieņemšanai. Ņemot vērā tuvojošos jauno mācību gadu, kad skolās tiek atsākta jaunsargu apmācība, bija nepieciešams Jaunsardzes departamenta direktors, kurš spētu kvalitatīvi veikt Jaunsardzes izglītības procesa plānošanu, organizēšanu un vadīšanu.

  Izvērtējot potenciālos kandidātus, par atbilstošāko tika atzīts Mačuļskis, kurš no 1.septembra uz pārbaudes laiku, kas noteikts trīs mēneši, pilda Jaunsardzes departamenta direktora pienākumus. Mačuļskim ir ieņemamajam amatam atbilstoša izglītība, kā arī profesionālā darba pieredze. Viņš ir bijis NBS MVP štāba priekšnieks, NBS MVP Projektu un attīstības pārvaldes priekšnieks, NBS MVP Metodiskā departamenta Reglamentu pārvaldes Apmācību reglamentu daļas priekšnieks.

  Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs darbojas kopš 2010.gada un ir aizsardzības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Centru vada tā direktors Druvis Kleins, kura pakļautībā atrodas divi departamenti - Rekrutēšanas un militārās informācijas, kā arī Jaunsardzes departaments. Laiks rādīs, vai priekšniecības maiņa novājinātajai Jaunsardzei nāks par labu.

  Pēc LETA materiāliem


  Ievietotāja profils | Komentāri (7)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook