Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Daži padomi pašaizsardzībai
  • Militārisms, drošība
  • 2009-02-03

  Daži padomi pašaizsardzībai

  Pasliktinoties kriminogēnajai situācijai, aizvien vairāk par savu un tuvinieku drošību jārūpējas katram pašam. Tādēļ šajā rakstā runāsim par dažiem vienkāršiem pašaizsardzības līdzekļiem. Bieži nākas dzirdēt sakām, ka cilvēks ir bijis neapbruņots, ar to domājot, ka cilvēkam nav bijis ieroča ar ko aizsargāties pret uzbrucēju. Iespējams pēc šī raksta izlasīšanas jūs sapratīsiet, cik patiesībā mēs esam bruņoti ikdienā, dažreiz to pat nenojaušot.

   

   

  Mums katram jau no bērnības ir doti stipri nagi, zobi, dūres. Jau no divpadsmit gadu vecuma cilvēks ir pietiekami spēcīgs, lai izrādītu nopietnu pretestību jebkuram uzbrucējam. Lielākā daļa cilvēku ikdienā ir bruņoti ar tādiem bīstamiem priekšmetiem kā atslēgu saišķis, pildspalva, šķiltavas, dokumentu mape ar cietiem stūriem, lietussargs utt.  Sniegšu nelielu ieskatu, kā šos priekšmetus labāk izmantot pašaizsardzībai.

  Atslēgas laikam ir tas priekšmets, kas kabatā ir ikvienam- vai tās būtu mašīnas, mājas, pastkastītes vai citas. Tām piemīt galvenā īpašība- tās ir cietas un pietiekami asas, lai izraisītu nepatīkamas sajūtas uzbrucējam. Visefektīvāk ir izdarīt dūrienus cilvēka sāpju punktos vai skrāpējumus sejā, acīs. Šeit uzreiz jāpiebilst, ka to vēlams darīt tikai ārkārtas gadījumā, ja tiešām ir apdraudēta jūsu dzīvība. Uz sejas ir daudz asins vadu, tāpēc tā stipri asiņo, izraisot uzbrucējā šoku, taču brūces ātri sadzīst.  Ja rokās ir vairākas atslēgas un pietiek laika, tad var izveidot tā saucamo „ezīti"- atslēgas liekot starp pirkstiem, bet atslēgu piekariņu plaukstā.

  Līdzīgi kā atslēgas pa rokai var turēt vai nu pildspalvu vai zīmuli. Tā noderēs ne tikai piezīmju veikšanai, bet arī
  pašaizsardzības nolūkos. Pildspalvas dūriens sejā, kaklā vai citās vietās nav tik bīstams dzīvībai kā naža dūriens, taču ir tikpat efektīvs. Pildspalvu ieteicams turēt jakas augšējā kabatā, jo tur tā netraucē ikdienas nēsāšanā un ir viegli pieejama nepieciešamības gadījumā. Ļoti efektīva var izrādīties sieviešu nagu vīlīte, šķēres. Arī nozīmīte ar asām malām un adatu var kalpot par aizsardzības līdzekli.

  Parocīgs ir arī lukturis. Lukturi vēlams izvēlēties ar stingru korpusu, lai nepieciešamības gadījumā ar to varētu sist, nebaidoties sabojāt. Ja uzbrukums notiek naktī, tad var spīdināt acīs gaismu, tādejādi uzbrucēju tumsā apžilbinot, vienlaicīgi novērtējot viņa bruņojumu.

  Jebkuru priekšmetu, ko varam izmantot duršanai vai sišanai, vēlams vērst pret vieglāk traumējamām pretinieka ķermeņa daļām - seju, kaklu, vīriešiem pret dzimumorgānu zonu. Smaržu vai dezodoranta baloniņš īslaicīgi var būt tikpat efektīvs kā asaru vai piparu gāze, turklāt tumsā uzbrucējs diez vai atšķirs, kas tajā ir iekšā.
  Uzbrucēju noteikti uz kādu laiku apturēs acīs vai mutē iepūstas smaržas, ļaujot vai nu aizbēgt, ja iespējams, vai pielietot vēl kādu citu līdzekli .

  Šo sarakstu varētu turpināt ar daudziem citiem priekšmetiem, kurus nēsājam līdz, kā arī varam atrast uz ielas - smiltis, pudeles, akmeņi.  Galvenais ir pretinieku pārsteigt un izrādīt pretestību, lai vai nu iegūtu laiku bēgšanai, vai arī liekot atkāpties. Jebkurā gadījumā vienmēr centieties kontrolēt savu rīcību-  pat ja tā ir
  pašaizsardzība, centieties neizdarīt lielākus miesas bojājumus kā uzbrucējs varētu izdarīt jums. Un atcerieties, ka drošākais ierocis ir tas, ko varam nēsāt līdzi visur - tuvcīņas prasmes.

  Varis Liepiņš

  Tēvijas Sargu jaunāko grupu instruktors


  Ievietotāja profils | Komentāri (19)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook