Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Huligāns. Jā, ja tāda ir sistēma
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2010-08-06

  Huligāns. Jā, ja tāda ir sistēma

  Urbanovičs VL nodēvē par politiskajiem huligāniem
  Paldies, Urbanoviča kungs, par jauko komplimentu. Es, personīgi, novērtēju Jūsu sacīto, un, jā, var teikt arī tā.

  Ar nelielu atkāpi. Latvieši, kopš laikiem, kad vēl valdīja Namejs, allaž tikuši sodīti par savu gļēvulību, neprasmi noturēt varu un politisko nepatstāvību. Visi, kuri domāja citādāk, tika uzskatīti par dumpiniekiem un sodāmiem elementiem. Mūsu tauta ir gājusi klaušās, ir kalpojusi vācu baroniem, poļu paniem un krievu kņaziem. Darījusi visu, lai saglabātu mieru, Mieru, kuram uz altāra likta tautas brīvība un patstāvība. Tā tas gāja līdz pat 1860tajiem gadiem, kad strauji sāka palielināties izglītoto Latviešu skaits, bet patiesībā tie bija pirmie politiskie huligāni, kuri attiecībā pret Krievijas interesēm darbojās pilnīgi destruktīvi.

  Viņi sēja tautā vēlmi pašiem noticēt sev. Noticēt paši savam darbam, savai domai, savai identitātei, kura vijusies cauri gadusimtiem. 1873. gadā pirmo reizi izskan lūgšana "Dievs, svētī Latviju!" ,izskan kā dziesma Latviešu dziesmu svētkos. Dziesmas komponists un vārdu autors Baumaņu Kārlis 1881. gadā tiek atlaists no darba Pēterburgā, jo pārlieku ir aizrāvies ar progresīvo un aktīvo darbību jaunlatviešu kustībā. Kā var nosaukt šo cilvēku? Mums viņš ir viens no Latvijas idejas pamatlicējiem, bet citiem vienkārši huligāns.

  Latviešu strēlnieki. Tie bija strādnieku dēli, kuri negrieza ceļu vācu baroniem un krievu kņaziem. Tie bija cilvēki kuri izauga uz ielas. Tur viņi iemācījās to, ko mēs savos siltajos krēslos neesam pratuši, patstāvību un pašcieņu. Viņi nelieca muguras ienaidnieku priekšā, viņi gāja ņēma un uzvarēja tos, kuri nāca viņus lauzt. Tādus mēdz dēvēt arī par huligāniem, jo viņiem ir spēja pastāvet par sevi, viņiem ir gods aizstāvet savus ideālus, viņi nekaunās no sevis un viņi var stāvet pāri savām interesēm kopīgu mērķu vadīti.

  Latvijas armija tika komplektēta no studentiem un zemniekiem, tajā netrūka arī strādnieku pašpuiku, kuri līdzīgi strēlniekiem bija dzīves skolu mācījušies uz ielas. Vieniem viņi bija varoņi, citiem - tie paši huligāni.
  Leģionārus, neskatoties uz viņu ideāliem un mērķiem, neskatoties uz to, ka tieši viņiem pateicoties, no nāves tika paglābti ļoti daudz latviešu, joprojām ļoti daudzi dēvē pat vēl skarbāk, bet viņi ir mūsu varoņi. Un man patiesi nav žēl, ja kāds mūsos saskata kaut ko līdzīgu manis uzskaitītiem cilvēkiem.
  Bet pārējiem gribas teikt, ja mēs esam tie, kuriem ir mērķis, mēs esam tie, kuri spēj pastāvēt par sevi, mēs esam tie, kuri liek ar sevi rēķināties, un šādi komentāri ir tam apliecinājums, mēs esam tie, kuri neļaus rīkoties pretvalstiski.

  Par Latvisku Latviju!

  Jānis Eglīts,
  Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK kandidāts Nr.27 Vidzemes vēlēšanu apgabalā


  Ievietotāja profils | Komentāri (3)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook