Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Vēstule V.Zatleram no Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas
  • Militārisms, drošība
  • 2010-07-29

  Vēstule V.Zatleram no Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas

  Cienījamais Prezidenta kungs! Tad, kad Jūs stājāties amatā, deklarējāt, ka uzņematies jaunsardzes kuratora lomu. Tas ir īpaši svarīgi šobrīd, kad tik daudzi cilvēki brauc prom no Latvijas meklēt darbu ārzemēs. Ja netiks veikts darbs ar jaunatni un viņos ieaudzināta Dzimtenes mīlestība un pietāte pret savu zemi, uz kuras vectēvi ir lējuši savas asinis, tad kas būs tas, kas veicinās šo cilvēku atgriešanos?

  Saskaņā ar LR Aizsardzības ministrijas 2010. gada 22. februāra pavēles nr. 33 2. pielikumu kā pati pirmā funkcija ir minēta jaunsardzes darbības nodrošināšana. Tās uzdevums ir veicināt profesionālā dienesta karavīru atlases iespējas un sabiedrības izpratni par valsts aizsardzības jomu, izglītojot jaunatni valsts aizsardzības jautājumos. Veicināt patriotismu, pilsonisko apziņu, izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, kā arī laikus ieinteresēt jauniešus par militāro dienestu, tādējādi paplašinot motivēta profesionālā dienesta personālsastāva atlases iespējas.

  Tāpēc vēlos vērst Jūsu uzmanību uz to, ka Aizsardzības ministrijas budžetā šim mērķim paredzētie līdzekļi ir daudzkārt samazināti. Līdz ar to jaunsardzes apmācība galvenokārt notiek tikai uz papīra. Ar šo problēmu esmu saskāries arī kā Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas vadītājs un Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks. Lūdzu Jūs iedziļināties šajā problēmā, jo var atkārtoties deviņdesmito gadu sākuma problēma, kad mums nebija nevienas jauniešu organizācijas. Patriotiskā audzināšana ir valsts funkcija, jo valstij ir jāiemāca mīlēt savu Dzimteni un to nevar atstāt amatieru un entuziastu rokās. Aicinu neaplūkot šo jautājumu formāli, jo Jūsu rokās ir visas iespējamās sviras, lai novērstu jaunsardzes iznīcināšanu.

  Ar cieņu, 
  Egils Helmanis, PAMTS dibinātājs, partijas "Visu Latvijai" biedrs


  Ievietotāja profils | Komentāri (48)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook