Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Aicinājums Guntim Ulmanim atteikties no kandidēšanas
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2010-07-22

  Aicinājums Guntim Ulmanim atteikties no kandidēšanas

  Ņemot vērā, ka „Par labu Latviju” deputātu kandidātu saraksti vēl nav iesniegti, vēršos pie Gunta Ulmaņa ar lūgumu bijušam prezidentam atteikties no kandidēšanas.

  Valsts prezidents Latvijā galvenokārt veic reprezentatīvu funkciju, viņš ir viens no centrāliem valsts simboliem. Tieši tālab ir tik būtiski, lai prezidents savās partejiskās simpātijās saglabātu neitralitāti un zināmā mērā arī tautu pārstāvoša tiesneša lomu. Valsts prezidents savu misiju turpina arī pēc prezidentūras beigām, viņa vārds ierakstīts Latvijas vēsturē, un tur tas saglabā simbolisku un ikdienišķām politiskām kaislībām pāri stāvošu vietu.

  Gatavojos ar pirmo numuru kandidēt Vidzemes apgabalā. Ļoti nevēlētos politiskās debatēs cīkstēties ar cilvēku, kuru atceros kā labu valsts prezidentu, nevis kādas pat ļoti neviennozīmīgi vērtētas oligarhu struktūras pārstāvi.

  Ulmaņa kungs, lai arī kādi argumenti Jūs pārliecināja aizstāvēt šo struktūru, Jūs pārstāvat ne tikai bijušās valsts galvas tēlu, Jūs pārstāvat arī Ulmaņa vārdu, kas tautas atmiņā ir dziļi nozīmīgs. Jūs bijāt labs un cienīgs atjaunotās Latvijas pirmais prezidents, bet būsim atklāti, tieši Ulmaņa uzvārds bija tas, kas izšķiroši deva Jums iespēju šo atbildību uzņemties.

  Ulmaņa vārds dod priekšrocības, bet tas arī liek ļoti lielus un atbildīgus pienākumus. Kārlis Ulmanis kā galvenās vērtības šajā dzīvē uzsvēra Latvijas neatkarību, latviskumu, saimniecisko patstāvību un godaprātu... Kā tas savietojams ar viena otra mūsdienu oligarha ārzemniekiem izpārdotajiem Latvijas īpašumiem, par sviestmaizi atdotu Abrenes zemi, balsošanu pret latviskumu valodas un imigrācijas lietās...?

  Šķēles un Šlesera vēlēšanu panākumi allaž sasniegti ar masīvām un manipulatīvām reklāmas kampaņām. Šoreiz šīs kampaņas sastāvdaļa diemžēl ir Ulmaņa vārda vēsturiskais simbols. Atsacīties no iecerētās kandidēšanas būtu sarežģīti, taču šāda izvēle radītu dziļu un patiesu cilvēku cieņu. Tādu cieņu, kādu ir pelnījis Ulmaņa vēsturiskais vārds.


  Raivis Dzintars
  Partijas „Visu Latvijai!” līdzpriekšsēdētājs


  Ievietotāja profils | Komentāri (9)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook