Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Karavīru kapus nedrīkst aizmirst
  • Militārisms, drošība
  • 2010-06-15

  Karavīru kapus nedrīkst aizmirst

  30.maijā, «Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas» 20 audzēkņi, kā arī Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona zemessargi devās uz Birzgali sakopt pamestos karavīru brāļu kapus. «Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas» valdes loceklis Egils Helmanis, kurš ir arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks, stāsta, ka pirms kāda laika pie viņa vērsies Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona komandieris Agris Purviņš un informējis par Birzgales mežā pamestajiem un nekoptajiem karavīru kapiem.

  Tajos, kā vēlāk noskaidrots, apglabāti 82 vācu karavīri, 15 krievu armijas karavīri un tostarp divi latvieši. «Ņemot vērā to, ka minētie kapi atrodas Ķeguma novada teritorijā, «Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas» vārdā uzrakstīju vēstuli Ķeguma novada domei ar lūgumu piešķirt līdzekļus minēto kapu sakopšanai. Vēlos pateikties Ķeguma novada domes priekšsēdētājam Robertam Ozolam, kurš mūsu lūgumu neatstāja bez ievērības un rada iespēju sniegt atbalstu, šim mērķim piešķirot 419 latu, ko paredzēts izlietot melnzemes uzbēršanai un žoga uzstādīšanai,» stāsta E.Helmanis.

  Svētdien, 30.maijā, uz Birzgali sakopt pamestos karavīru kapus devās «Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas» 20 audzēkņi, Egils Helmanis, kā arī zemessargi. «Šis ir piemērs, kā kopīgiem spēkiem varam paveikt labu darbu. Jauniešiem tā ir iespēja ne vien izdarīt ko lietderīgu, bet arī iepazīt mūsu tautas vēsturi, jo šie nav vienīgie karavīru kapi, kurus apsekojam. Kopumā bijušā Ogres rajona teritorijā ir aptuveni 30 dažādu karavīru kapi. Ir divi aspekti, kāpēc mums vajadzētu uzturēt šos kapus kārtībā. Pirmkārt, karavīrs ir tikai karavīrs, kurš pildījis pavēli neatkarīgi no tā, kura pusē karojis un kā to tagad traktē vēsture, otrkārt, ar mirušajiem nekaro,» saka E.Helmanis.

  Šobrīd Birzgales kapos atlicis vien iesēt zālīti un uzlikt žogu, lai gandrīz 100 karavīru varētu atdusēties mierā. 

  Foto no personiskā arhīva


  Ievietotāja profils | Komentāri (1)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook