Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
V.Lācis: Kas ir Nikolajs Kabanovs, un kas ir "Saskaņas centrs"
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2010-06-11

  V.Lācis: Kas ir Nikolajs Kabanovs, un kas ir "Saskaņas centrs"

  "Latvijas Avīzes" lasītājiem ir jau zināms, ka deputāts Nikolajs Kabanovs mani iesūdzēja tiesā, ka es esot aizskāris viņa godu un cieņu, no Saeimas tribīnes sacīdams, ka Kabanovs ir atklāti naidīgs latviešu tautai un Latvijas valstij. Madonas rajona tiesnesis D. Kļaviņš 2009. gada 11. novembrī bez manas klātbūtnes (pārpratuma dēļ) tiesas sēdē nolēma, ka es esot godu un cieņu aizskāris. Izskatot apelācijas iesniegumu, Vidzemes apgabaltiesa nolēma, ka tā nav, kā arī nolēma piedzīt manā labā tiesas izdevumus no N. Kabanova. Apgabaltiesā es iesniedzu trīs Saeimas sēžu protokolus un 15 rakstus no preses izdevumiem latviešu valodā un tiesas sēdē citēju arī dažus izvilkumus no krievu valodas preses, kas, manuprāt, viņa naidu pierāda. Lūk, šo publikāciju un protokolu precīzs citējums.

  1. Ģirts Zvirbulis, "LA", 18.07.2009. "Savukārt deputāts N. Kabanovs centās attaisnot Molotova–Ribentropa paktu, mēģinot iestāstīt, ka tā bija tikai vienošanās starp divām suverēnām valstīm par neuzbrukšanu… par slepeno protokolu… nav nekādas ziņas par to, ka Latvijai jābūt pievienotai PSRS. Viņš arī ierosināja 23. augustu dēvēt ne tikai par staļinisma un nacisma upuru atceres dienu, bet arī par Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma neslavas dienu. Pēc Kabanova vēstures izpratnes Kārlis Ulmanis Latvijas okupācijā vainojams ne mazāk kā Hitlers un Staļins."

  2. Raivis Dzintars, "LA", 23.05.2005. "Saeimas deputāts N. Kabanovs, šķiet, uzstādīja rekordu, cik reizi vienas uzrunas laikā var atkārtot vārdus "fašisti" un "rusofobi"… Tikai viens ceļš ir Latvijai – tuvoties Krievijai. No Krievijas izolētas valstis nespēj pastāvēt, par to esam droši."

  3. Kristaps Baņķis, "LA", 4.03.2003. "… publikas priekšā varēja nākt Saeimas deputāts N. Kabanovs. Viņam bija sakāmas trīs lietas, kāpēc pat "mūsdienās Staļins uzskatāms par noderīgu politiķi". Pirmkārt, Staļins likvidēja (bez slepkavībām un represijām nevarējis iztikt) … varas kosmopolītisko slāni, padarot to krievisku… Treškārt, Kabanovam vistuvākā esot Staļina ārpolitika."

  4. Saeimas sēdes protokols 16.07.2009. "Viņš (Kārlis Ulmanis. – V. L.) bija līdzgaitnieks Hitleram un Staļinam Latvijas neatkarības zagšanā, tāpēc, ka viņam bija iespēja 24. augustā pēc PSRS un Vācijas līguma slēgšanas pateikt: "Latvieši – pie ieročiem.""

  5. Vladimirs Andrejevs, Dace Pakule, Dace Legzdiņa "LA", 7.04.2005. "Izmantojot to, ka raidījums notiek tiešraidē, deputāts Kabanovs atļāvās publiski izteikties par "latviešu fašismu", adresējot Latvijā pastāvošās valsts iekārtai vēl vienu neglaimojošu izteicienu."

  6. Ināra Mūrniece, "LA", 24.07.2009. "Te būtu vietā atgādināt, ka N. Kabanovs 2006. gadā organizēja pretlatviskas filmas "Baltijas nacisms" demonstrēšanu Saeimā. Vēl pirms tam viņš izcēlās, slaukot seju Valsts prezidenta karogā."

  7. Saeimas sēdes protokols 13.10.2005. "N. Kabanovs: "Cienījamie kolēģi! Vispirms no visas sirds es jūs apsveicu sakarā ar Rīgas atbrīvošanas 61. gadadienu."

  8. Voldemārs Krustiņš, "LA", 7.02.2008. "Saeimas deputāts N. Kabanovs savā laikrakstā "Vesti" atgādināja, ka jebkurš krievs zinot, ka viņa saknes atrodoties Krievijas impērijā no Varšavas līdz Vladivostokai un no Helsingforsas līdz Kuškai. Un piebilda, ka (impērijas) teritoriālajai atkalapvienošanai nav īstais laiks…"

  9. Aleksandrs Šabanovs, "Sestdiena", 4. – 10.10.2003. "Mums, krieviem, jāiefiltrējas visās valsts struktūrās, lai grautu tās no iekšienes, kādreiz teica Kabanovs, tikko iestājies Sociālistiskajā partijā."

  10. Voldemārs Krustiņš, "LA", 10.07.2001. "…no krievu avīzes "Vesti segodņa" pazīstamākajiem žurnālistiem … Nikolajs Kabanovs ar viņa pavisam svaigiem novērojumiem: "Bijušo padomju cilvēku restaurācijas nostalģiskās jūtas iemiesojas tagadējās Krievijas varā… Viņi tic, ka notikušais vēl nav galīgs… Jo krievus nav iespējams pārliecināt par notikušās netaisnības uzvaru.""

  11. Heinrihs Strods, LU profesors, "LA" 9.04.1998. "Gulagu esot izdomājuši amerikāņi. … arī Latvijas Republikā 1939. gadā tos gatavojušies organizēt. … 1949. gadā izsūtījuši gan, bet tikai pēc LPSR valdības lēmuma… taču drīz lielākā daļa laimīgi atgriezušies mājās."

  Par N. Kabanovu kā Saeimas deputāta amata kandidātu 8. un 9. Saeimas vēlēšanās ir balsojuši simtiem tūkstošu vēlētāju. "Saskaņas centrs" 9. Saeimā ar atplestām rokām draudzīgi saņēma pārbēdzēju no "PCTVL" – N. Kabanovu. Pašlaik visas Saeimā pārstāvētās latviešu politiskās partijas, izņemot "TB"/LNNK, arī apvienība "Vienotība", ir izteikušās par sadarbības iespējamību ar "SC", kaut arī tās rindās arī bez Kabanova ir vairāki pretlatviski un pretvalstiski noskaņoti cilvēki un lielākajā daļā balsojumu, par kuriem iestājas "PCTVL", šī prokomunistiskā partija allaž ir saņēmusi "SC" atbalstu. Pēdējā brīdī pret sadarbību ar "SC" ir izteicies A. Šķēle (TP). Tomēr nav skaidrs, kā viņš varētu šo sadarbību aizkavēt, ja TP un LPP/"LC" apvienības dižvīrs A. Šlesers pie savas partijas ir nodibinājis "Krievu centru".

  Draudīgo briesmu novēršanai latviešiem ir nepieciešama spēcīga nacionāla stāja. Nacionālisms spēcīgi izpaužas tad, kad latvieši viens ar otru sarunājas jūtu valodā. Jo tikai jūtu valodu var sadzirdēt un saprast tie, kuriem ir kopīgas vēstures pieredzes izpratne. Šobrīd divām politiskām partijām – "Visu Latvijai!" un "TB"/LNNK – šāda kopīga jūtu izpratne ir. Diemžēl cittautiešu vidū šādu latvisku jūtu izpratēju ir maz. Par latvisku Latviju jācīnās tādēļ pašiem latviešiem.

  Visvaldis Lācis
  9. Saeimas deputāts ("Visu Latvijai!")
  Latvijas Avīze


  Ievietotāja profils | Komentāri (7)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook