Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Zinātnieki: "Latviska Latvija – pamats modernai, drošai un labklājīgai valstij!"
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2010-06-03

  Zinātnieki: "Latviska Latvija – pamats modernai, drošai un labklājīgai valstij!"

  Patīkami iepriecināja Vinetas Poriņas jaunākais raksts portālā Diena.lv –

  ES šokā: pētījums atklāj latviski runājošo lingvistisko diskrimināciju.

  http://www.diena.lv/lat/politics/viedokli/es-soka-petijums-latvija-atklaj-latviski-runajoso-lingvistisko-diskriminaciju Autoritatīvu zinātnisku pētījumu rezultāti vēlreiz apstiprina nacionālo pamatnostādņu pozitīvo un vitāli nepieciešamo pienesumu valsts izaugsmē -

   

  „Vienvalodība sabiedrības līmenī ir valstīs, kurās ir augstāks izglītības līmenis, kuras ir ekonomiski attīstītākas, politiski modernākas un stabilākas. Tātad ekonomiskais progress izteiktāk vērojams vienvalodīgās valstīs: vienas valodas lietojums padara vieglāku komunikācijas procesu, kas ir tik svarīgs ekonomiskajos sakaros.”

  Patīkami iepriecināja Vinetas Poriņas jaunākais raksts portālā Diena.lv –

  ES šokā: pētījums atklāj latviski runājošo lingvistisko diskrimināciju.

  http://www.diena.lv/lat/politics/viedokli/es-soka-petijums-latvija-atklaj-latviski-runajoso-lingvistisko-diskriminaciju

   

  Autoritatīvu zinātnisku pētījumu rezultāti vēlreiz apstiprina nacionālo pamatnostādņu pozitīvo un vitāli nepieciešamo pienesumu valsts izaugsmē -

  „Vienvalodība sabiedrības līmenī ir valstīs, kurās ir augstāks izglītības līmenis, kuras ir ekonomiski attīstītākas, politiski modernākas un stabilākas. Tātad ekonomiskais progress izteiktāk vērojams vienvalodīgās valstīs: vienas valodas lietojums padara vieglāku komunikācijas procesu, kas ir tik svarīgs ekonomiskajos sakaros."

  Svarīgi, ka Eiropas Komisijas līmenī tiek apstiprināta PROBLĒMA, ar ko ikdienā sastopas latvieši savā valstī –

   

  „Tas, ka cilvēks valstī var iztikt, lietojot vienu valodu – krievu valodu - un tas, ka valodas izvēles situācijās psiholoģiskā diskomfortā atrodas tieši latviešu grupa, pētījumā ir negaidīts rezultāts. Tā joprojām ir «cita realitāte»/.../ ES dalībvalstīm. Pētījumā Latvijā var redzēt to, ka valodas izvēle joprojām bieži notiek par labu vienas mazākumtautības valodai - krievu valodai, kas latviski runājošajiem latviešiem un citu tautību cilvēkiem rada tieši iekšējus psiholoģiskus konfliktus/.../.”

   

  Secinājums gan ļoti diplomātisks, bet virziens kopā nepārprotams –

  „/Nepieciešams/ Latvijas attīstību balstīt uz vienojošajām pamatvērtībām, izsverot tendences pasaules ekonomikā, politikā un valodu, kultūru un reliģiskajā daudzveidībā, ir mūsdienīgi un tālredzīgi. Tas, neskatoties uz globālām pārmaiņām, nodrošinās Latvijas attīstību par stabilu nācijas valsti, pateicoties latviešu valodai kā cilvēkus vienojošam faktoram un kā vienīgajai valsts valodai.”

   

  Uz šīs informācijas fona īpaši izceļas Rīgas antimērs Nils Ušakovs, aicinot atturēties no nacionālā jautājuma cilāšanas -

  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/204918

  „Politiskajām partijām un apvienībām priekšvēlēšanu kampaņās būtu jāatturas no nacionālā jautājuma iztirzāšanas, priekšplānā izvirzot valsts ekonomiskās augšupejas risinājumus/.../.”

  Diemžēl, cienījamais citādi runājošais /domājošais/ vai nu nesaprot vai arī negrib saprast, kas ir cēloņi un sekas... ... Abos gadījumos Ušakova kungam vēl ir iespēja augt!

  Bet tie, kas jau no izpratnes autiņiem iztīstījušies, dodas jaunos izaugsmes līmeņos, meklējot un rodot atbildes uz jautājumu - KĀ nodrošināt latvisku Latviju?!

  Sekosim mūsu dižgara Raiņa principam: „Ikkatram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek” un ikdienā stiprināsim latvisko garu – tas ir ceļš uz mūsu labklājību.

  Imants Parādnieks


  Ievietotāja profils | Komentāri (28)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook