Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Piemiņas pasākums Valmieras atbrīvošanai
  • Militārisms, drošība
  • 2010-05-30

  Piemiņas pasākums Valmieras atbrīvošanai

  Par godu Valmieras atbrīvošanai  1919.gada 26.maijā, arī šogad tika rīkots piemiņas pasākums pie Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas akmens.

  26.maijs ir nozīmīga diena Valmieras pilsētai - šajā datumā Igaunijas armija atbrīvoja pilsētu no lieliniekiem. Tobrīd aizsākās varonīgās Cēsu Skolnieku rotas dibināšana, kuras nozīme izšķirošajās Latvijas Brīvības cīņās Cēsu pusē ir nenovērtējama mūsu vēstures lapās.
  Atceres pasākumā pulcējās igauņu Skolēnu rotas mantinieki - Vīlandes ģimnāzijas pārstāvji, Cēsu pulka brīvprātīgās Skolēnu rotas piemiņas karoga glabātāji - Stalbes vidusskolas pārstāvji, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji, partijas „Visu Latvijai" jaunieši, Nacionālo karavīru biedrības un Latvijas Aizsargu organizācijas pārstāvji, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra pārstāvji, Valmieras teātra pārstāvji, Valmieras Domes pārstāvji, Militārās tuvcīņas un vēstures apvienības "Tēvijas sargi" pārstāvji un Latvijas Nacionālistu kluba pārstāvji. Pasākuma dalībnieki vienojās kopējās dziesmās, nolika ziedus un izteica ticību, ka toreizējais skolas puiku patriotisms un drosme mīt arī mūsu sirdīs.


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook