Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Iepazīšanās. Tradīciju kopa „Pērkonieši”
  • BLOGS
  • 2010-05-18

  Iepazīšanās. Tradīciju kopa „Pērkonieši”

  Tradīciju kopa „Pērkonieši" izveidojās draugu pulkā, kuri kopīgi organizēja latviešu gadskārtu svinības un apguva to svinēšanas tradīcijas; mācījās gadskārtu dziesmas, rotaļas, dejas, gatavoja ēdienus, cenšoties izprast šo norišu dziļāko būtību.

  Nosaukums un apzināta virzība konkrēta repertuāra izveidē , tostarp latviešu tautas mūzikas apdares un pašu sacerētas dziesmas, sāka tapt 2008. gada vidū. Šobrīd esam uzņēmuši apgriezienus, degsmes netrūkst. Paralēli darbiem un mācībām regulāri sanākam uz mēģinājumiem, apgūstot aizvien plašāku stilistisko izteiksmes līdzekļu kopumu un instrumentus, vienlaikus saglabājot savu pastāvēšanas pamatmērķi - popularizēt latviešu tautas mūziku, dainas un folkloras mantojumu. Šobrīd pieejamie ieraksti tapuši mēģinājumos, un studijas ieraksti mums vēl tikai priekšā.

  T/d „Pērkonieši" veido astoņi ar degsmi un izdomu apveltīti jaunieši - Ivo, Viesturs, Varis, Armands, Antra, Anna, Līvija un Laima. Mēs esam tik dažādi, bet „Pērkoniešos" mēs kļūstam par vienotu veselumu, mums ir kopīgi mērķi, kuru dēļ mēs esam „Pērkoniešos", par to, kādi tie ir, mazliet pastāstīsm mēs paši!

  Ivo Rubīns

  Sākot darboties LNK, daudz nācās runāt par latviešu kultūras unikalitāti un vērtību. Tomēr grūti aizstāvēt to, ko pats nepazīsti un neesi izbaudījis. Pērkonieši radās kā dabiska nepieciešamība ne tikai runāt par mūsu kultūru, bet arī dzīvot tajā. Papildu stimuls bija tas, ka sākotnēji Kluba pasākumos bija jāmaksā no ārienes piesaistītiem muzikantiem. Tagad tādas nepieciešamības vairs nav.

  Pats Pērkoniešos iesaistījos tāpēc, ka patīk dziedāt un spēlēt, kaut gan par labu mūziķi sevi neuzskatu. Darbojos sava prieka pēc un tieši tāpēc manas prasmes pamazām ir uzlabojušās. Domāju, ka man tāpat kā „Pērkoniešiem" viss vēl tikai priekšā. 

  Antra Balode

  Man jau kopš  bērnības patīk dziedāt, patīk latviešu tautas melodijas, un dziedāšana "Pērkoniešos" ir lieliska iespēja mācīties latviešu tradīcijas, meklēt un atrast jaunas skaņas bagātīgajā tradicionālo melodiju krājumā, kā arī radīt kaut ko pavisam jaunu, apvienot seno ar mūsdienīgo. Iknedēļas kopā sanākšana ar jaukiem jauniešiem un kārtīga izdziedāšanās man sniedz gandarījumu visai nedēļai. Tāpat ir patīkami kopā svinēt gadskārtu svētkus, uzstāties latviskos pasākumos, kuros izdevies satikt daudz jauku un sirsnīgu cilvēku.

  Viesturs Kurmis 

  Esmu „Pērkoniešos" jau no pirmās dienas - kopš mūziku un latviešu folkloru mīloši latviešu jaunieši sāka sevi identificēt kā „Pērkoniešus". Kaut arī Latvijā tradīciju kopu skaits tikai aug, šī kopa arvien ir viena no nedaudzajām, kuru veido tikai jaunieši vecuma grupā līdz 30 gadiem. Esmu „Pērkoniešos", jo, par spīti folkloras izteikti tradicionālajam raksturam, „Pērkonieši" nebaidās eksperimentēt ar mūziku, reizēm piešķirot tai mūsdienīgākus ritmus, reizēm padarot dziesmu skanējumus košākus un galvenais - rada kā jaunas melodijas, tā tekstus. 

  Varis Liepiņš 

  Pirms sāku interesēties par dažādām ar folkloru saistītām lietām, tās lielākoties piesaistīja tikai no vēsturiskā izziņas viedokļa - kā cilvēki ģērbās senāk, ko dziedāja, ko runāja, taču, papētot sīkāk, kā arī lasot pētījumus gan par mūsu rakstu, gan tautas dziesmām, sapratu, ka tajā visā slēpjas kas vairāk - lasot tikai mūsu tautas dainas un pētot rakstus un tajos ietvertos simbolus, cilvēks spēj atrast atbildes gan uz lieliem - garīgiem, gan uz mazākiem - sadzīviskiem jautājumiem.  
  Tradīciju kopā "Pērkonieši" iesaistījos jau no paša sākuma, kad gatavojāmies latviešu gadskārtu svinībām - meklējām dažādus materiālus, mācījāmies dziesmas. Iesaistījos, lai paplašinātu savas zināšanas un izpratni, kā arī lai saturīgi pavadītu laiku. Manuprāt, tieši šādā veidā iespējams iedzīvināt tradīcijas dzīvē.

  Anna Palelione

  Latviešu tautas kultūras mantojums mani interesējis jau kopš bērnības, tāpat paticis arī dziedāt un „Pērkonieši" sniedz iespēju apvienot šīs lietas. „Pērkonieši" ir iespēja izzināt tradīcijas, kopīgi svinēt latviešu gadskārtu svētkus, dziedāt sirdij tuvas dziesmas, piešķirot tām savu skanējumu. Mūsu mēģinājumu vakari ir kā iknedēļās bateriju uzlāde, kur caur dziesmām un mūsu kolektīva iekšējo vidi var aizmirsties no ikdienas steigas.

  Līvija Rozenberga

  Pērkoniešos dziedu, jo vēl no pamatskolas laikiem saglabājusies interese par tautas dziesmām un vēlme mācīties aizvien jaunas dziesmas. Kā arī  tautasdziesmās ir daudz lielāka vērtība nekā piemēram, mūsdienu popmūzikai. To skaidri parāda tas, ka vairums mūsdienu radio dziesmu ir populāras tikai pāris mēnešu un tad to vietā atkal nāk jaunas. Toties tautas dziesmas ir dziedātas gadsimtiem ilgi, tās ir kā mantra latviešu tautai, jo to vārdos ir daudz dziļāka doma un lielāks spēks, nekā sākumā varētu šķist dziesmu vārdus uztverot burtiski.

  Laima Romberga

  Vienkārši vēlējos dziedāt, un, kad cilvēks ko vēlas, viņam tiek piespēlētas iespējas, kā arī vēlējos dziedāt dziesmas, kas ir sirdij tuvas, kuras ir melodiski viegli uztveramas, bet kurās tomēr ir dziļāka jēga. Protams, liela loma manā izvēlē ir arī pozitīvajiem, gaišajiem un atvērtajiem cilvēkiem, kādi sastopami tieši "Pērkoniešos" un Latviešu Nacionālistu klubā. Tāpat "Pērkonieši" ir iespēja uzzināt nezināmo par latviešu folkloru, papildināt savas zināšanas un nodot tās tālāk.

  Armands Ķirītis

  Kādreiz dziedāju dažādos koros, tomēr jau četrus gadus bija iestājusies klusuma pauze. Pēdējā laikā aizvien vairāk radās sajūta, ka kaut kā dzīvē pietrūkst - iespējas muzikāli izpausties. Tad radās iespēja pievienoties „Pērkoniešiem", ko, protams, izmantoju, jo, pirmkārt, tā ir iespēja no sirds izdziedāties mūziku, kas paša sirdij tuva - latviešu tautas mūziku, un, otrkārt, labi pavadīt laiku jaunu un jautru cilvēku kolektīvā, kas dažādās folkloras kopās ir visai reta parādība.

  Tādi nu mēs esam!

  Uzzināt par mums vairāk un sekot līdzi mūsu aktivitātēm var:

  Mūsu mājaslapā Pērkonieši.lv

  Mūsu blogā portālā Nacionālisti.lv

  Mikroblogu tīklā Twitter.com - http://twitter.com/Perkoniesi


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook