Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Nekustamā īpašuma drošība
  • Militārisms, drošība
  • 2009-01-26

  Nekustamā īpašuma drošība

  Visos laikos mājas nodrošināšana pret apzagšanu ir bijusi aktuāla. Vienas mājas apzagšana zaglim vai zagļu grupai var būt diezgan ienesīga, tāpēc viņi tai var gatavoties ilgāku laiku. Tādas lietas kā nokaltušas puķes un nesavāktas avīzes no pastkastes liecina par to, ka saimnieki jau kādu laiku nav mājās un māja ir tukša.

  Zādzība var notikt arī dienas laikā, kad visi mājinieki ir skolā vai darbā. Šeit ir doti vairāki padomi kā novērst vai sarežģīt zādzību.

  Dažas pamat lietas

  Nav viena noteikta veida kā aizsargāt māju. Slēdzenes un citas aizsargierīces pamatā aizsargā pret amatierzagļu ielaušanos un aiztur vai attur profesionālu zagli.

  Nākošā svarīgā lieta ir neievērot regularitāti aizejot un atgriežoties mājās. Cik iespējams, ir jāierodas un jādodas prom no mājas dažādos laikos un pa dažādiem maršrutiem.

  Nekad nedrīkst apspriest ar svešiniekiem, kad dosies atvaļinājumā, kādu apciemosi vai cikos dosies uz operu. Tas var dot iespēju zaglim netraucēti apmeklēt tavu īpašumu.

  Jāsarunā ar kādu, lai savāc tavus pasta sūtījumus, ja dodies atvaļinājumā. Vai arī tos pārtrauc abonēšanas centrā.

  Ilgākas prombūtnes laikā jāsarunā ar kādu kurš nopļaus mauriņu un notīrīs uz iebraucamā ceļa sniegu. Jo tie ir skaidri indikatori, ka neviena nav mājās.

  Jāvienojas ar kaimiņiem, lai viens otram pieskata īpašumu, kad otrs nav mājās.

  Apgaismojums mājas drošībai

  Labs apgaismojums ir viens no efektīvākajiem preventīvajiem pasākumiem, lai aizturētu zagli no ielaušanās. Jāuzstāda apgaismojums visā mājas perimetrā vai uz mājas stūriem.

  Apgaismojumu ieteicams uzstādīt dubultā. Svarīgi ir arī uzstādīt to pietiekami augstu, lai to zaglis nevarētu nomontēt.

  Iekštelpās jāuzstāda apgaismojuma elementi ar taimeri, kas ieslēdz un izslēdz gaismu, lai radītu efektu, ka kāds ir mājās.

  Elektronika drošībai

  Atkarībā no finansiālā stāvokļa var uzstādīt dažādas drošības sistēmas.

  Efektīva ir kustības sensoru apvienošana ar prožektoriem, kuri ieslēdzas, ja kāds nonāk sensoru darbības zonā.

  Kustības sensorus ieteicams izvietot arī iekštelpās.

  Videokameras ir papildus drošībai. Ir pieejamas videokameras, kurās notiekošo var vērot caur internetu atrodoties darbavietā.

  Skaļa sirēna noteikti aizbiedēs zagli un piesaistīs kaimiņu un garāmgājēju uzmanību.

  Durvis un logi

  Vienmēr ir jāpārliecinās, vai kārtīgi ir aiztaisīti visi logi un durvis.

  Durvīm jābūt labas kvalitātes slēdzenēm. Pārvācoties uz jaunu dzīvesvietu, obligāti ir jānomaina slēdzeņu serdenis, jo nav zināms, kam vēl ir pieejamas atslēgu kopijas.

  Ārdurvju eņģēm ir jābūt iekšpusē, lai nevarētu durvis izcelt no eņģēm.

  Logiem var no vienas vai abām pusēm uzlīmēt speciālu drošības plēvi, kas apgrūtinās logu izsišanu.

  Neatstājiet atslēgas neaizslēgtās dzīvokļa durvīs. Ir zagļi, kuri virina dzīvokļu durvis, meklējot šādas atslēgas, un vēlāk atgriežas, lai apzagtu dzīvokli.

  Papildus

  Dodoties prom no mājas var atstāt ieslēgtu radio, mūziku vai TV, tādējādi zaglim nav pārliecības, ka māja ir tukša.

  Ir arī tādi zagļi, kuri ar dažādu verķu palīdzību ķeksē ārā mantas no pusatvērtiem logiem. Tādēļ jāpievērš uzmanība tam, lai vērtīgas mantas, kā rokassomiņas, maki, neatrastos tādās vietās.

  Drošību paaugstinās tas, ja mājai būs tikai viens piebraucamais ceļš, nedodot iespēju bēgt, ja negaidīti īpašumā ierodas saimnieks.

  Protams, kārtīgs sargsuns lieti noderēs, lai atbaidītu narkomānus un liekus interesentus, kas varētu ziņot par vērtīgām mantām tavā mājā. Arī mazs skaļš šunelis lieti noderēs, lai signalizētu par svešiem cilvēkiem.

  Var uzstādīt drošības zīmes ar uzrakstiem: Nikns suns!, Māju apsargā apsardzes firma!, Lūdzu klusumu, dienās guļu! un, ja ir luste, var uzstādīt sekojošu vai līdzīgu uzrakstu: Šo māju trīs dienas nedēļā apsargā policijas snaiperis, uzmini kuras trīs dienas!

  1,5 m augsts drāšu žogs, kuram pa virspusi ir iestrādāta laba dzeloņdrāts ir nepārvarams šķērslis nesagatavotam zaglim.

  Ja nav vēlmes uzstādīt žogu, tad daudz ko dod tikai vārtu uzstādīšana, jo zagļi ir pietiekoši slinki, lai nenestu televizoru lielāku attālumu līdz automašīnai, kuru nevar iebraukt sētā, jo, ja viņi nebūtu slinki, tad darītu kārtīgu darbu.

  Lai apmānītu zagli, var viegli atrodamā vietā novietot metāla kasti, kurā ir dažādas viltotas dārglietas, pulksteņi un citas šķietami vērtīgas lietas. Pēc šāda guvuma zaglis, domādams, ka ieguvis ko vērtīgu, atstās novārtā tavu sadzīves elektroniku un apģērbu.

  Atceries!!!

  Īpašums uz jebkuru lietu pieder tam, kurš to pārvalda un kontrolē. Īpašums tev nepieder tikai tāpēc vien, ka tas reģistrēts uz tavu vārda un tu par to maksā nodokļus. Jebkurš var to pievākt, ja nebūs kāda spēka, kas to atturēs un, ja nedraudētu sods.

  Latvijas likumdošana nenosaka to, ka tev būtu jābēg, ja kāds ir ielauzies tavā mājā un tev ir iespēja aizbēgt. Tu vari stāties pretī un izrēķināties ar noziedznieku. Tikai jāatceras, ka kāds var arī kļūdas pēc iemaldīties tavā sētā vai dzīvoklī.

   

   

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (25)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook