Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Notikusi „Russian lessons” pirmizrāde
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2010-04-23

  Notikusi „Russian lessons” pirmizrāde

  23. aprīļa pievakarē Kongresu nama mazajā zālē notika Andreja Ņekrāsova un Olgas Konskajas dokumentālās filmas „Russian lessons" Latvijas pirmizrāde. Pirms filmas - režisora Andreja Ņekrāsova komentārs par filmu, pēc filmas pateicības un diskusijas ar auditoriju. Filma bija skatāma krievu valodā ar subtitriem angliski. Filma sākas kā abu tās veidotāju - Andreja un Olgas - ceļojums, kurā viņi, katrs no savas puses, ierodas Gruzijas - Krievijas konflikta zonā.

  Tā veidota kā viņu komentārs, virzoties cauri karadarbības zonai, laikam un telpai, propagandas un emocionālās manipulācijas mīnu laukam Gruzijas - Krievijas konfrontācijā. „Russian lessons" apskata Gruzijas - Krievijas konfliktu post-padomju vēstures kontekstā, kur daudzi tās "melnie" posmi veiksmīgi noslēpti no starptautiskās sabiedrības acīm.

  Šī dokumentālā filma liek izvērtēt sabiedrības viedokli terora un vardarbības gadījumos. Laikā, kad Slobadans Miloševičš un viņa organizētais terors tiek uzskatīts par lielāko ļaunumu post-komunisma pasaulē, Gruzijas-Krievijas konflikts ir, iespējams, pat vēl nežēlīgāks, tādā aspektā, ka Gruzijā notikušais terors un etniskās tīrīšanas nereti tiek uzskatītas par Krievijas stratēģisko interešu sfēras aizstāvību un vienots un skaidrs definējums Krievijas rīcībai no starptautiskās sabiedrības nav dots līdz šim brīdim.

  Filma ir Olgas Konskajas debija kā režisorei. Līdz šim Olga Konskaja bija pazīstama kā vairāku filmu producente un cilvēktiesību aizstāve. Diemžēl Olga aizgāja mūžībā 44 gadu vecumā, filmas tapšanas laikā.

  Vairāk par filmu - http://www.russianlessons.org

   

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (11)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook