Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Tiesa atļauj 16. marta pasākumus
  • Militārisms, drošība
  • 2010-03-15

  Tiesa atļauj 16. marta pasākumus

  Administratīvā rajona tiesa ir atcēlusi Rīgas domes lēmumu aizliegt 16. martā rīkot pasākumus pie Brīvības pieminekļa un atļāvusi rīkot gan biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" pieteikto gājienu, gan Latvijas Antifašistiskās komitejas (LAK) protesta pasākumu.Tiesa lietu izskatīja daļēji slēgtā sēdē, lai gan Drošības policijas (DP) pārstāvis Ivars Kaupers lūdza tiesu sēdi izskatīt slēgtā procesā, norādot, ka DP tiesā sniegs informāciju, kas satur valsts noslēpumu.

  Tiesa šo DP lūgumu noraidīja, norādot, ka informāciju dienesta vajadzībām neklasificē kā valsts noslēpumu, un sēdi pasludināja par daļēji slēgtu - klausītāji no tās tika izraidīti vien tad, kad tiesa uzklausīja DP pārstāvi.

  Valsts policijas (VP) pārstāve Mārīte Ziemele tiesas sēdē atzina, ka gan gadījumā, ja pasākumus atļauj, gan arī tad, ja tos aizliedz, policijas darbības paliek nemainīgas - gan vienā, gan otrā gadījumā policija, balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, gatavosies iespējamiem nesankcionētiem pasākumiem, provokācijām un vardarbībai. Ziemele norādīja, ka policija abos gadījumos ap Brīvības pieminekli grasās izveidot norobezojošu policistu ķēdi, lai izvairītos no iespējamajam konfrontācijām.

  Policijas pārstāve arī atzina, ka katru gadu viens no pasākumu pieteicējiem Latvijas Antifašistu biedrība gan vārdiski, gan citādi mēģina provocēt leģionāru piemiņas gājiena dalībniekus. Savukārt biedrīabs "Daugavas Vanagi Latvijai" (DVL) pārstāvji nekad nav provocējuši nesaskaņas, atzina policijas pārstāve.

  Latvijas Antifašistiskās komitejas (LAK) pārstāvis Edgars Ābols tiesai atzina, ka šīs organizācijas pasākums ir kā pretpasākums "Daugavas vanagu" gājienam. Ja DV gājienu nerīkotu, tad arī LAK to nedarītu. Tomēr viņš noliedza, ka "antifašistu" mērķis būtu panākt pilnīgu 16.marta pasākumu aizliegumu nākotnē.

  Savukārt DV pārstāvis Armands Tomelis norādīja, ka nekad, neskatoties uz policijas un Rīgas domes (RD) bažām par iespējamajām masu nekārtībām, lieli incidenti 16.martā nav notikuši. Viņš atzīmēja, ka, piemēram, 9.maija pasākumus Rīgā atļauj vienmēr, "neskatoties uz to, ka 9.maijā ir daudz vairāk cilvēku un notiek arī tradicionāla alkohola lietošana."

  Viņš arī pauda, ka RD nemeklējot risinājumus, kā nodrošināt abām pusēm miermīlīgu pasākumu, bet vienkārši tos uzreiz aizliegusi.

  Uz tiesas jautājumu, vai RD iepriekš ir izvērtējusi policijas spēju nodrošināt kārtību 16.martā, RD pārstāvei Daigai Mežalei atbildēja noraidoši. Tāpat viņa atzina, ka nav vērtēta iespēja atļaut pasākumu tikai vienam no pieteicējiem vai arī rīkot pasākumus dažādos laikos. RD pārstāve arī nevarēja nosaukt konkrētus drošības apdraudējumus, kādi varētu rasties pasākumu laikā, sakot, ka tas jājautā DP.

  Avots un pilns raksts pieejams: Delfi.lv

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (28)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook