Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Jaunas iespējas ārvalstu spiegiem
  • Militārisms, drošība
  • 2010-03-12

  Jaunas iespējas ārvalstu spiegiem

  Satversmes aizsardzības birojs (SAB) - uzskata, ka, ieviešot grozījumus Imigrācijas likumā, tiks radīti papildu mehānismi, kā Latvijā iekļūt ārpus ES esošo valstu pilsoņiem, tostarp šo valstu specdienestu virsniekiem, kuri var uzdoties par uzņēmējiem. SAB preses sekretāre Baiba Rāta-Saliņa aģentūrai BNS paskaidroja, ka, raugoties no SAB kompetences viedokļa, tas rada papildu riska elementus, kā dēļ pieaugs biroja un citu atbildīgo institūciju darba apmērs.

  To, ka darba daudzums citam specdienestam - Drošības policijai (DP) - pieaugs, ja grozījumus izsludinās, aģentūrai BNS ceturtdien apstiprināja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa. Viņai gan tika uzdoti vairāki jautājumi par DP viedokli šo grozījumu sakarā, taču viņa vien atbildēja - ja likuma grozījumi tiks pieņemti, DP prognozējot, ka attiecīgajiem dienestiem pieaugs darba daudzums saistībā ar personu un finanšu līdzekļu izcelsmes pārbaudēm.

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) ceturtdien aģentūrai BNS apstiprināja, ka par topošo kārtību, kas paredz iespēju ārvalstu investoriem pret ieguldījumiem Latvijas uzņēmumos un nekustamo īpašumu sektorā pretendēt uz terminētajām uzturēšanās atļaujām, jau sākuši interesēties pilsoņi no augsta terorisma riska valstīm.

  PMLP nevarot izslēgt, ka jauno kārtību varētu mēģināt izmantot arī ārzemnieki ar negodīgiem mērķiem, taču tas tad būšot drošības iestāžu kompetencē. Ja persona ir iekļauta Latvijai nevēlamo personu sarakstā, arī nekustamā īpašuma iegāde nenodrošinās iespēju nokļūt Latvijā.

  Saeima 4.martā ar nelielu balsu pārsvaru pieņēma jau iepriekš pretrunīgas atsauksmes guvušos Imigrācijas likuma grozījumus, kas paredz iespēju ārvalstu investoriem pret noteikta apmēra ieguldījumiem Latvijas uzņēmumos, kredītiestādēs un nekustamo īpašumu sektorā pretendēt uz terminētajām uzturēšanās atļaujām.

  Savukārt apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK sākusi vākt parakstus, lai grozījumus nodotu tautas nobalsošanai, bet Valsts prezidents ir saņēmis triju politisko frakciju - «Jaunā laika», «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK un «Pilsoniskās savienības» - priekšsēdētāju un deputāta Staņislava Šķestera parakstītu vēstuli, kā arī Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres un partijas «Visu Latvijai!» vēstules ar lūgumu neizsludināt šo likumu.

  Apollo.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook