Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Prese:: Limbažos darbosies LNK
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2010-02-11

  Prese:: Limbažos darbosies LNK

  Sestdien Limbažu 1. vidusskolā pulcējās limbažnieki, kurus interesēja biedrības Latviešu nacionālistu klubs (LNK) darbība un iesaistīšanās tās aktivitātēs. LNK vadītājs Jānis Sils sanākušos informēja par kluba vēsturi, darbības virzieniem un rosināja uz sarunu par nacionālismu un tā nozīmi mūsdienu Latvijā, kā arī komentēja šobrīd sabiedrībā aktuālus jautājumus.

  Lielākā daļa klātesošo bija jaunieši, kuri apmeklē biedrības organizētās militārās tuvcīņas nodarbības, un viņu draugi. Doma par LNK Limbažu nodaļas nepieciešamību radās pēc limbažnieku iniciatīvas, rīkojot 20. janvāra barikāžu atceres pasākumu. - Secinājām, ka ir arī jaunieši, kas neapmeklē tuvcīņas nodarbības, bet atbalsta mūsu idejas un vēlētos piedalīties. Ja ir vēlēšanās, laika gaitā radīsies idejas. Līdzīgi kā citur, būs lekcijas, tradicionālās mūzikas koncerti, droši vien neiztiksim arī bez politiskām akcijām, laiks rādīs, kas būs vajadzīgs, - atklāja J. Sils. Aleksis Ozoliņš, kurš organizēs LNK darbību Limbažos, atklāja, ka pagaidām nodaļai biroja nebūs. Šobrīd LNK Latvijā ir 11 reģionālās nodaļas.

  Klubs pulcē domubiedrus, kuri ir Latvijas patrioti ar pārliecību - nacionālisms ir tikpat dabisks dzīves princips kā gravitācija, katrai tautai jādzīvo un jāvalda savā zemē. LNK biedri uzskata, ka šībrīža krīzei valstī ir morāli pamati, nacionālās vērtības ir aizmirstas un degradētas. Latviešiem jākopj savas tradīcijas, jāzina vēsture un jāattīsta nacionālais pašlepnums. J. Sils uzsver, ka klubs nav agresīvi noskaņots pret citādi domājošajiem, enerģija tiek veltīta savu mērķu sasniegšanai, nevis citu kritikai. Pagājušajā nedēļā Latvijas plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa par to personu datu publiskošanu, kuri savus auto rotā ar Krievijas simboliku. J. Sils atgadījumu komentē šādi: - Neņemos spriest, vai tā bija apzināta provokācija vai pārāk centīga patriota roku darbs. Viņš gan atklāj, ka organizācijas mājaslapa cieš no vairākiem hakeru uzbrukumiem dienā. LNK klubs lepojas ar citiem sasniegumiem, piemēram, Talsu slimnīcas noturēšanu - šai akcijai cilvēkus vienojuši tieši vidusskolēni no kluba Talsu filiāles.

  Linda TAURIŅA

  Limbažu novada laikraksts "Auseklis"

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook