Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
NBS atsāk rekrutēšanu
  • Militārisms, drošība
  • 2010-02-01

  NBS atsāk rekrutēšanu

  Turpmāk, lai pieteiktos dienestam bruņotajos spēkos, kandidātam vairs nebūs jādodas uz Rīgu - to varēs izdarīt, aizpildot bruņoto spēku interneta vietnē www.mil.lv pieejamo anketu un nosūtot to Rekrutēšanas un jaunsardzes centram uz elektronisko pasta adresi, pa faksu vai pastu.

  Lai atvieglotu šīs informācijas atrašanu, visās bruņoto spēku interneta vietnēs ir izvietots informatīvs baneris, kuru nospiežot, kandidāts uzreiz nokļūs sadaļā ar informāciju par pieteikšanās un atlases procesa aprakstu.

  Bruņotie spēki 2008.gada beigās pārtraukto rekrutēšanas un atlases procesu ir atjaunojuši, gadu mijā profesionālajā dienestā pieņemot gandrīz simts karavīru, kuri patlaban Kājnieku skolā Alūksnē divos pamata apmācības kursos apgūst sava jaunā aroda iemaņas.

  Savukārt šī gada otrajā ceturksnī plānots pieņemt dienestā aptuveni 135 karavīrus Kājnieku brigādes un Flotiles personālsastāva papildināšanai, bet gada beigās vēl 90, lai uzturētu budžetā atļautās 5100 karavīru štata amata vietas. Plānots rekrutēt arī informācijas tehnoloģiju, sakaru un ārstniecības personālu, kā arī karavīrus dienestam Štāba bataljonā.

  Ekonomisko un finanšu problēmu dēļ bruņotajiem spēkiem nācās pieņemt ļoti daudz sarežģītu lēmumu, gandrīz pilnībā atsakoties no militāro spēju attīstības un dalības starptautiskās mācībās un spēkos, samazinot atbalsta spējas civilās aizsardzības sistēmai, kā arī samazinot finansējamo štata vietu skaitu bruņotajos spēkos.

  Nepieciešamība samazināt finansējamo štata vietu skaitu līdz 5100 vietām, spieda pieņemt nepopulāru lēmumu par vairāk nekā 350 karavīru atvaļināšanu no dienesta bruņotajos spēkos, kā arī neveikt jaunu karavīru pieņemšanu profesionālajā dienestā.

  Lai neradītu sociālo spriedzi, no dienesta bruņotajos spēkos galvenokārt tika atvaļināti karavīri, kuriem bija tiesības uz izdienas pensiju vai cita veida sociālo atbalstu, kā arī tie karavīri, kuri bija sasnieguši maksimālo vecumu vai viņiem beidzās līguma par profesionālo dienestu termiņš.

  Pavisam 2009.gadā rezervē atvaļinājās 533 karavīri, no kuriem 94 karavīri atvaļinājās sakarā ar līguma termiņa beigām, 74 - likvidējot vai reorganizējot vienību (amatu), 71 - sasniedzot maksimālo vecumu, bet 56 - veselības stāvokļa dēļ.

  mil.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (3)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook