Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Okupācija un Latvijas noziedznieki ārzemēs
  • BLOGS
  • 2010-01-27

  Okupācija un Latvijas noziedznieki ārzemēs

  Lasot ziņas par kārtējiem ar Latviju saistītajiem aizturētajiem noziedzniekiem ārvalstīs, uzmanību piesaista šo personu nelatviskie vārdi. Tas attiecināms gan uz skaļiem un vērienīgiem gadījumiem, gan sadzīviskām zādzībām.
  Daži citāti ieskatam;
  Latvijas iedzīvotāju noziedzīgam grupējumam atsavina narkotikas Ls 680 miljonu vērtībā. Aizdomās par kokaīna kontrabandas mēģinājumu tika aizturēts Latvijā pazīstamais kriminālnoziedznieks Vladimirs Mitrevičs ar iesauku "Podsolnuhs". Starp aizdomās par lielu narkotiku kontrabandu Ekvadorā aizturētajiem ir vēl viens Latvijā labi zināms kriminālnoziedznieks, Krievijas pilsonis Maksims Tarnopoļskis

  [..]1969.gadā dzimušais Tarnopoļskis ar iesauku "Makss" savulaik piederēja kriminālajam grupējumam "Pārdaugava".

  ***

  Kāda Latvijas pilsone Irina Pilberga no juvelierizstrādājumu veikala Īrijas pilsētiņā Vekstfordā pamanījusies nozagt briljantus. Turklāt 247 000 eiro (Ls 174 000) vērtībā.

  ***
  Šonedēļ laikraksts Enniscorthy Guardian ar zināmu ironiju raksta par kādu vīrieti no Latvijas, kura angļu valodas zināšanu pietika, lai atzītu savu vainu Enniscorthy apgabaltiesā, kad viņš tika apsūdzēts par viskija pudeles zādzību.
  Pagājušā gada augustā Sergeju Saroku, kurš dzīvo 10 Main Street, Enniscorthy, aizturēja lielveikala Lidl personāls, kad viņš sāka no pudeles dzert nule nozagto viskiju. Zagļa iekārotā viskija cena bija 19,99 €.

  ***
  Vjačeslavs Moisejevs, kas dzīvo Whitehall, Co. Meath, tika arestēts Sligo pēc tam, kad tika atpazīts veikalā, no kura viņš nedēļu iepriekš bija nozadzis klēpjdatoru. Tiesa konstatēja, ka vīrietis valstī tiek meklēts saistībā ar vairākiem noziegumiem.

  ***

  Spānijas galvaspilsētā Madridē par divu cilvēku slepkavību otrdien aizturēta Latvijas valstspiederīgā, 49 gadus vecā Alla B., vēsta Spānijas laikraksts El Pais.

  ***

  Par šaujamieroču kontrabandu un tirdzniecību 3. februārī Īrijā, Svordā, apcietināts Latvijas pilsonis Pāvels Simatjevs.
  Vīrietis aptuveni divus mēnešus ar sludinājumu palīdzību Īrijā izdotajā krievvalodīgajiem domātajā laikrakstiņā Rusky Gazeta meklējis un atradis potenciālos pircējus.

  ***

  Tā droši vien varētu turpināt vēl ilgi. Arī senākā pagātnē, kad tika aizturēti pieci "Latvijas" lidotāji, nepilsoņi Indijā par ieroču kontrabandu un kam Krievija pat piešķīra pilsonību, lai "izvilktu" tautiešus no cietuma.

  Atceros, ka pirms kādiem 10 gadiem jauniešu konferencē uzstājās Andrejs Vilks, kurš tobrīd vadīja Kriminoloģisko pētījumu centru. Viņš tolaik izmantoja sev pieejamos datus un sacīja, ka smago noziegumu veicēju nelatviešu vidū esot līdz 4 reizēm vairāk. Fakts ir arī tas, ka noziedzīgās aprindas Latvijā sazinās krievu valodā. Par to liecina kaut vai noziedznieku iesaukas, kas ir krieviskas pat latviešu tautības noziedzniekiem (Sergejs Sniedziņš - "Sņeg", piemēram).

  Šī nu ir tā reize, kad nelikvidētais okupācijas un kolonizācijas mantojums pavisam tiešā veidā grauj Latvijas tēlu un priekšstatu par latviešiem. Kaut vai tāpēc, ka angļu valodā "latvian" apzīmē gan valstspiederību, gan tautību.

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (34)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook