Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Portālam Nacionālisti.lv gads!
  • BLOGS
  • 2010-01-14

  Portālam Nacionālisti.lv gads!

  2009. gada 14. janvārī uz latviešu nacionālistu monitoriem parādījās nenoliedzami ambiciozs tīkla projekts - Latviešu nacionālistu portāls Nacionālisti.lv. Portāla izveides un pastāvēšanas mērķi ir skaidri definēti no tapšanas pirmsākumiem 2008. gada pavasarī, tostarp radīt vienotu resursu nacionāli domājošiem latviešiem, apvienojot notikumus, skatījumus, viedokļus, pasākumu aprakstus no visām latviešu nacionālistu tēlu spodrinošajām (vai vismaz negraujošajām) latviešu nacionālistu organizācijām,

  radīt instrumentu latviskas Latvijas mērķa tuvināšanai, labot masu mediju sabiedrībā radītos stereotipus par vārdiem „nacionālisms" un „nacionālists", likt saprast, ka nacionālisms aptver ne tikai šauru etnisko problemātiku, bet caurvij visu sabiedriski aktuālo jautājumu loku, likt saprast, ka nacionālists ir nevis tas, kurš akli nīst cittautiešus, bet tas, kurš izprot un veicina tāda pasaulskata veidošanos, kurā katrai tautai pasaulē ir sava vieta un iespēja netraucēti kopt savu kultūru un identitāti.

  Ir pagājis tikai gads, kaut šķiet aizritējuši daudzi. Šī pirmā gada laikā portālā publicēti 518 raksti, simtiem pasākumu ierakstu un virkne galeriju un video. Portālā paviesojušies nedaudz vairāk kā  60'000 apmeklētāju (unikālās IP) un lapas apmeklējums svārstījies no 200 līdz 1350 apmeklētājiem dienā ar atsevišķiem izņēmumiem, kur skaitļi ir iespaidīgāki, tomēr jāņem vērā vidējos rādītājus.

  Radot šo portālu, sapratām, ka ledus, kurš pastāvēja nacionālo organizāciju starpā, tiešām ir sakustējies. Neapgalvošu, ka viss nu būtu ideāli, jo varētu vēlēties lielāku iesaistīšanos no citu organizāciju puses, bet, manuprāt, attieksme, komunikācija un reāla sadarbība ir bijusi, ir un tas liecina, ka ir virzība pareizā virzienā. Tā kā nacionālisti.lv izstrāde uz vairākiem mēnešiem bija palēninājusies un palaišana pārcēlusies, izveidojās situācija, ka kādu laika sprīdi pirms Nacionālisti.lv palaišanas dienas gaismu ieraudzīja Latviešu nacionālistu forums Zemessargs.lv. Arī portālā nacionālisti.lv bija plānots forums savdabīgākā unikālā izpildījumā, tomēr, solidarizējoties ar Zemessargu.lv, atteicāmies no portāla iekšējā foruma pilnībā, lai neradītu lieku konkurenci, kas mūsu situācijā nevis veicinātu, bet grautu sadarbības centienus. Par spīti neskaitāmajām portālam ziedotajām darba stundām, kas ļautu kādu laiku portālam pilnvērtīgi funkcionāt arī bez uzlabojumiem, darbs pie tā ir tikai sācies. Ir virkne realizējamu ideju, vairāki aizsākti apakšprojekti un tas viss prasīs milzīgu ieguldījumu nākotnē. Par spīti ne tik sliktajai apmeklējumu statistikai, tas, ar ko nekādi nevaram lielīties ir reālu ieguldījumu dodošo cilvēku skaits, to tiešām ir maz un tā ir bijis vienmēr un ar to būs jārēķinās nākotnē. Nacionāli domājošs un nacionāli darošs. Uz šiem svaru kausiem panākot kaut vai līdzsvaru, būtu iespēja atrisināt ļoti daudzus jautājumus. Kvalitāte šī portāla redakcijā ir augstākā vērtē par kvantitāti, tādēļ virkne iesūtītu rakstu nav publicēta sava vispārīguma dēļ, virkne tukšu un risinājumus nepiedāvājošu zākāšanās rakstu ignorēta, virkne regulāri sabotējošu un par latviešiem smīkņājošu lietotāju bloķēta. Auklēties ir vērts tikai ar bērniem, no kuriem reiz izaugs kārtīgi latviešu cilvēki, nevis pieaugušiem cilvēkiem, kuriem viedoklis un izpausmes formas paliks nemainīgas un kuri labi apzinās savu vienīgo mērķi publiski pakasīties.

  Drošības apstākļu dēļ portāls tapis uz unikālas pašu izstrādātas platformas, konstatēti daudzi mēģinājumi portālu palauzt, kas palikuši bez rezultātiem, tomēr traucējumi portāla darbībā ir bijuši ap 9. maiju, kad daudzas dienas portāls tika ļoti intensīvi flūdots, tādēļ īslaicīgi bijām spiesti nogriezt portālam iespēju piekļūt no ārzemēm, no kurienes ienāca procentuāli lielākais viltus pieprasījumu skaits.

  Lai raksta nobeigumā ieskanētos arī kāda patīkamāka nots, vēlos Nacionālisti.lv redakcijas vārdā teikt paldies visiem, kuri ir palīdzējuši mums ar saviem rakstiem, ar saišu izplatīšanu e-pastos, draugos, twitterī un citos resursos. Tas ir ļoti nepieciešami. Cerot uz daudz aktīvāku sadarbību - 

  Viesturs Kurmis

   

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (34)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook