Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Krievija kodolieročus var izmantot pirmā
  • Militārisms, drošība
  • 2009-12-22

  Krievija kodolieročus var izmantot pirmā

  Krievija var izšķirties par kodolieroču izmantošanu gadījumos, ja valstij nāksies aizstāvēties no militāras agresijas, vai aizsargāt savus sabiedrotos. Trešais variants ir „Krievijas valstiskuma likvidācijas mēģinājums”. Par to paziņojis Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Nikolajs Makarovs, Maskavā tiekoties ar ārvalstu militārajiem atašejiem. Viņš atgādināja, ka kodolieroča pielietošanas iespējas ir iekļautas jaunajā valsts militārajā doktrīnā,

  kura tuvākajā laikā tiks iesniegta apstiprināšanai prezidentam Dmitrijam Medvedevam. Vienlaikus Makarovs pauda pārliecību, ka līgums par stratēģisko uzbrukuma ieroču (SUI) skaita samazināšanu starp ASV un Krieviju, kura saskaņošana izrādījusies problemātiska, 2010. gada sākumā tomēr tiks parakstīts. Ģenerālštāba priekšnieks īpaši uzsvēra, ka iepriekšējais līguma par SUI variants bija Krievijai „neizdevīgs”, bet jaunajai redakcijai ir jānodrošina abu pušu pilnīga līdztiesība.

  Par to, ka Krievija varētu vienpusēji izmantot kodolieročus, šī gada novembrī paziņoja arī valsts Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs. Intervijā laikrakstam „Rossijskaja Gazeta”, stāstot par jaunās doktrīnas projektu, viņš izteicās, ka, saskaņā ar šo dokumentu, Krievija patur sev tiesības dot ne tikai atbildes, bet arī apsteidzošu kodoltriecienu agresoram. Tas, pēc Patruševa vārdiem, ir pieļaujams situācijās, kuras ir „kritiskas nacionālajai drošībai”.
  Doktrīnā tāpat ir uzskaitīti galvenie draudi, ar kuriem Krievijai nāksies saskarties tuvākajā nākotnē, ka uzsvērta jaunāko kaujas līdzekļu izmantošanas militāro darbību gaitā nepieciešamība. Par tādiem tiek uzskatīti tā dēvētie īpaši precīzie ieroči, ieroči uz jauniem fiziskajiem principiem, bezpilota lidaparāti un autonomie jūras bāzējuma aparāti, kā arī biokibernētiskās un citas līdzīgas sistēmas.

  Avots:2v

  Ievietotāja profils | Komentāri (6)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook