Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Visu cieņu killeriem?
  • BLOGS
  • 2009-11-25

  Visu cieņu killeriem?

  Valdošie politiķi esot slikti, jo nepilda solījumus un ir savtīgi. Vēlētāji arī neesot ne par matu labāki - balso par tiem pašiem vēžiem gadu no gada. Tikai sasodīti maz dzird runājam par trešo spelētāju šajā laukumā - PR meistariem un žurnālistiem. Precīzāk par viņu atbildību. Zināšanas un prasmes, jo īpaši, ja tās ir specifiskas, uzliek arī atbildību par to izmantošanu. Jo vairāk tad, ja tās spēj ietekmēt un mainīt līdzcilvēku dzīvi.

  Jau minēto tēla meistaru rokās ir zināšanas par to, kā ietekmēt cilvēku prātus, uzskatus, vēlmes, rīcību. Izmantot šīs zināšanas, lai panāktu balsojumu par personām, kas sevi apliecinajušas kā nespējīgas domāt tautas interešu kategorijās, personas, kuru dzīves moto ir „kampt, kampt un vēlreiz kampt!", nozīmē kļūt par līdzdalībnieku valsts izzagšanā. Var jau teikt, ka reklāmas un PR aģentūras tikai dara savu darbu un atbildība jāuzņemas pasūtītājam. Bet ziniet, tad arī jebkurš killeris ir tikai labs snaiperis, tomēr, „nez' kādēļ" mēdz tiesāt arī viņus...Tādēļ liekas dīvaini, ja no vienas puses nosodām kādu oligarhu, no otras mēdzam par cienījama viedokļa paudēju uzskatīt to, kas viņam veidojis kampaņu.

  Nesen „nokritušais meteorīts " valsts iestādēm esot radījis ap 3000 latu lielus zaudējumus. Un tad izskanēja daži pieklusināti komentāri par reklāmistu ētiku. Ziniet, man šķiet, ka, ja mums pēdējos pārdesmit gados ik dienas būtu pāris tādu meteorītu, tas tik un ta būtu valstij izmaksājis lētāk, nekā buldozeri, kampēji un citi lielākie kretīni valsts augšgalā! Kāpēc šajā gadījumā nerunājam ar ētiku? Visu cieņu?

  Tikpat nozīmīgs ir arī žurnālistu un mediju darbs. Viena lieta - privātie mediji - kuriem ir īpašnieki, katrs ar savām interesēm. No tiem objektivitāti grūtāk prasīt. Cita lieta - sabiedriskie mediji, kuru žurnālistus it bieži dzird lepojamies ar neietekmējamību un objektivitāti. Īpaši, kad runa ir par papildus finansējumu radio vai TV.
  Pirmkārt jau paradokss ir tajā, ka, lai gan žurnālisti cenšas „uzrakt" kaut ko par sliktajiem politiķiem - skandālu, nelikumību - kopumā, ja netiek sniegtas arī kādas norādes uz alternatīvām, cilvēkos šādi nostiprinās pārliecība, ka citu jau nemaz nav, jāvēl atkal par tiem pašiem. Viens piemērs - nesenie 11. un 18. novembra svētki, kad Latvijas mēroga mediji apbrīnojamā kārtā pamanījās nepamanīt divus lielākos pasākumus - lāpu gājienus un koncertu. Pat, ja sižetā kaut kur pazibēja kāds kadrs, tad ne vārda par organizatoriem.
  Pašreizējā krīzē, kad lielas cilvēku daļas prātus nomāc nemiers un nedrošība par rītdienu, masu apziņa ir izteikti manipulējama. Aizsargāties spējīgs vienmēr ir tikai mazākums. Apzināties cietušā bezpalīdzīgo stāvokli un izmantot to - krimināltiesībās šādi raksturo vainu pastiprinošu apstākli.

  Tādēļ ik reizi, kad kāds pozitīvisma guru mums klāsta savas atklāsmes par Latvijas tēlu pasaulē, vai „sabiedrisko" mediju žurnālisti apraud „neatkarīgās un analītiskās" žurnālistikas nākotni budžeta samazināšanas dēļ, vērts atcerēties un atgādināt arī viņiem, par tēla meistaru un mediju kontrolpaketi akciju sabiedrībā „Latvijas krīze".

  Jānis Sils


  Ievietotāja profils | Komentāri (19)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook