Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Vervē spiegus caur drošības firmām
  • Militārisms, drošība
  • 2009-09-24

  Vervē spiegus caur drošības firmām

  Igaunijas Drošības policija (KaPo) ir publiskojusi informāciju par Hermana Simma spiegošanas skandāl.u Atgādinām, ka minētā persona, augsta ranga aizsardzības ministrijas ierēdnis, tika notiesāta uz 12,5 gadiem par spiegošanu Krievijas labā. Ziņojumā KaPo norāda, ka H. Simms ticis savervēts caur Igaunijā darbojošos detektīvu aģentūru SIA. Šajā sakarā nevar nedomāt par situācijas līdzību ar Latviju.

  Nav noslēpums, ka apsardzes un detektīvu firmu liela daļa tika dibināta un darbojas ar bijušo VDK un PSRS laika iekšlietu struktūru darbinieku līdzdalību. Empīriski vērojumi liecina, ka lielākā daļa šo firmu darbinieku ir krievvalodīgo kopienas pārstāvji.

  Jautājumi, kas rodas ir; 1) Cik liela ir iespējamība, ka arī Latvijā ir firmas, kas darbojas līdzīgi kā SIA Igaunijā? Ir dzirdēts par uzņēmumiem, kuru īpašnieki atrodas Maskavā. 2) Cik lojāli ir apsardzes firmu darbinieki, daļa no kuriem ir labi bruņoti un apmācīti? It īpaši zinot, ka deviņdesmito gadu otrajā pusē caur apsardzes firmām legalizējās arī reketa grupējumi. Un ja vēl atceramies par savulaik publiski izskanējušo ziņu par apsardzes firmu mēģinājumiem panākt likumā izmaiņas, kas ļautu iegādāties un izmantot automātiskos ieročus.

  Mana pārliecība ir, ka Latvijā brīvi pastāv un darbojas arī bruņots "piektās kolonnas" spārns. Bet atbildes uz šiem jautājumiem no mūsu drošības iestāžu puses varētu būt interesantas...


  Ievietotāja profils | Komentāri (8)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook