Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Mūs sargās NBS... orķestris?!
  • BLOGS
  • 2009-07-20

  Mūs sargās NBS... orķestris?!

  Lai gan līdzekļu trūkums licis aizsardzības struktūrām pieņemt ne vienu vien saprātīgu lēmumu - par štābu apvienošanu, ģenerāļu skaita samazināšanu utt., tomēr brīžiem daži lēmumi šķiet neizprotami. Tādi, kas liek aizdomāties, kā interesēs darbojas tie, kas atbildīgi par valsts drošību.

   

  Lai vieglāk saprastu lietas būtību, jāatskatās pavisam nesenā pagātnē. 17. jūnijā noslēdzās pirmās Baltijas valstu ātrās reaģēšanas spēku kopīgās mācības.

  Tās bija kā vainagojums vairāku gadu darbam, kura mērķis bija izveidot pilnībā nokomplektētu un labi apmācītu vienību bataljona sastāvā.

  Šādu spēku izveide bija ļoti apsveicams un vajadzīgs solis, jo pilnveidoja Baltijas valstu sadarbību un bija pirmais reālais panākums. No katras valsts Baltijas ātrās reaģēšanas bataljona sastāvā iekļāva pa vienai kaujas rotai, kā arī atbalsta vienības.

  No Latvijas NBS ātrās reaģēšanas spēkos tika iekļauta uz šo brīdi vienīgā pēc štatiem pilnīgi nokomplektētā kājnieku rota. Pārējo rotu sastāvs ir nepilnīgs, gan dažādu rotāciju un misiju dēļ, gan galvenokārt tādēļ, ka kājnieku rotās trūkst dienētgribošu puišu - lielākā daļa tiecas izvēlēties ko mierīgāku.

  Un tagad pats galvenais; lai ietaupītu līdzekļus, NBS vadība ir nolēmusi pārtraukt dalību Baltijas bataljonā, kas nozīmē, ka šī vienība pārstāj eksistēt līdz labākiem laikiem. Tā vietā, lai dotu priekšroku formējumiem, kas pirmkārt ir noderīgi pašas Latvijas drošībai, NBS vadība ar politiķu svētību saglabā misiju Afganistānā.

  Un kas ir visnejēdzīgākais; jau minēto VIENĪGO pilnībā nokomplektēto kājnieku rotu, nolemts sūtīt misijā uz Afganistānu.

  Tādas, lūk, dīvainas prioritātes. Tāpēc vietā ir jautājums; ja apšaubāmas morāles pasākumā Afganistānā piedalās mūsu viena no nedaudzajām profesionālajām vienībām, kas tajā laikā sargās Latviju? NBS orķestris ar filiāli Liepājā?


  Ievietotāja profils | Komentāri (11)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook