Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Naudas trūkums sakārto NBS
  • Militārisms, drošība
  • 2009-07-10

  Naudas trūkums sakārto NBS

  "Šīs būs lielākās strukturālās izmaiņas Nacionālo bruņoto spēku pastāvēšanas laikā. Bruņoto spēku struktūra būs optimāla un pārdomāta, tāda, kas nodrošina efektīvu plānošanas procesu, kvalitatīvāku uzdevumu izpildi un funkciju dublēšanās novēršanu starp Aizsardzības ministriju un bruņotajiem spēkiem," norādīja Lieģis.

  Iepriekš nopietnas izmaiņas personālsastāva komplektēšanā notika 2006.gada nogalē, atsakoties no obligātā militārā dienesta.

   

  Aizsardzības nozarē esošās stratēģiskās plānošanas, starptautiskās sadarbības un disciplīnas uzraudzības funkcijas tiks apvienotas. Līdzšinējo spēku veidu štābu operacionālās funkcijas tiks iekļautas NBS Apvienotajā štābā, tādējādi turpmāk bruņotajos spēkos nepastāvēs spēku veidu štābi. Tas ļaus būtiski samazināt administratīvo personālsastāvu. Ir paredzēts, ka NBS vienību štābos kopumā dienēs ne vairāk kā 10% no NBS kopējā personālsastāva skaita. Kopējais samazinājums administratīvajā līmenī pārsniegs 30%. Administratīvo struktūru skaita samazinājums kā prioritāte ir noteikta arī Valda Dombrovska vadītās valdības deklarācijā.

  Jau iepriekš ziņots par citām pārmaiņām aizsardzības nozarē. Trīs NBS orķestru vietā tiks izveidots viens orķestris Rīgā ar filiāli Liepājā, bet AM pārraudzībā esošā Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra tiks reorganizēta, tās vietā izveidojot divus AM pakļautus centrus - Iepirkumu centru un Infrastruktūras centru.

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (16)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook