Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Latviešu karavīru formastērpu izstāde
  • Militārisms, drošība
  • 2009-07-01

  Latviešu karavīru formastērpu izstāde

  Rīgas Latviešu biedrības namā aplūkojama latviešu karavīru formas tērpu izstāde „Latviešu karavīrs no 1919.gada līdz mūsdienām”, kas veidota no Ēricha Priedīša privātās formas tērpu un militārās atribūtikas kolekcijas. Izstāde, kuras tapšanā palīdzību sniedza arī NBS Štāba bataljona karavīri, ikvienam interesentam apskatāma no 1.jūlija līdz 14.jūlijam no plkst.12 līdz 18 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, Rīgā, Merķeļa ielā 13.

  Ērichs Priedītis privāto kolekciju sāka veidot 1958.gadā, pērkot vai saņemot dāvinājumā savulaik latviešu karavīru nēsātos formas tērpus un militāro atribūtiku gan Latvijā, gan citviet pasaulē – Argentīnā, ASV, Austrālijā, Zviedrijā, Kanādā un Vācijā.

  Kopš 2006.gada tā apskatāma Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas telpās, bet iepriekš tā vairākas reizes ir pabijusi ASV un Kanādā, kuplinot klaida latviešu Dziesmu svētku un citus pasākumus.

  Kolekcijas veidošanas mērķis ir bijis saglabāt vēsturiskās liecības nākamajām Latvijas paaudzēm, jo liela daļa no Latvijas armijas formas tērpiem un atribūtikas tika izpārdotas uz ārzemēm. „Lai vecie pakavējas atmiņās, bet jaunie iepazīstas ar to, kas bijis,” tā formas tērpu izstādes tapšanas mērķi skaidro tās autors, kurš daudzus gadus bruņotajiem spēkiem ir sniedzis savu atbalstu Latvijas armijas tradīciju saglabāšanā un atjaunošanā. 

  Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.


  Ievietotāja profils | Komentāri (15)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook