Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Islams - Vācijas nākotne?
  • Militārisms, drošība
  • 2009-06-25

  Islams - Vācijas nākotne?

  Pēc Vācijas Iekšlietu ministrijas pasūtījuma veikta pētījuma rezultāti rāda, ka valstī pašlaik dzīvo 4,3 miljoni musulmaņu. Šis skaitlis izrādījās lielāks, nekā tika uzskatīts līdz šīm – pirms pētījuma veikšanas tika rēķināts, ka Vācijā dzīvo maksimums 3,5 miljoni musulmaņu, ziņo „Die Welt”. Musulmaņi tādējādi, sastāda 5,2 procentus Vācijas iedzīvotāju, pie kam 45 procentiem ir Vācijas pilsonība, bet 55 procentiem – citu valstu pilsonība.

  Vairākums Vācijas musulmaņu – 2,5 miljoni vai 63,2 procenti – ir ieradušies valstī no Turcijas. Skaitliski otro lielāko grupu veido musulmaņi, kas ieradušies Vācijā no Dienvidu un Austrumeiropas (13,6 procenti). Vēl 8 procenti musulmaņu, kuri dzīvo Vācijā, ieradušies valstī no Tuvajiem Austrumiem un 7 procenti – no Ziemeļāfrikas. 98 procenti visu musulmaņu dzīvo tā dēvētajās „vecajās federālajās zemēs”, kuras līdz 1990. gada Vācijas apvienošanai ietilpa Vācijas Federatīvās republikas sastāvā. Katrs trešais Vācijas musulmanis dzīvo Ziemeļreinas – Vestfālenas zemē.

  75 procenti Vācijas musulmaņu ir sunnīti, 7 procenti – šiīti, bet 13 procenti uzskata sevi par alavītiem. Viena trešdaļa uzskata sevi par „ļoti ticīgiem”, bet 50 procenti paziņojuši, ka ir „drīzāk ticīgi”. Īpaši spilgti reliģiozitāte izpaužas starp ieceļotājiem no Turcijas un Ziemeļāfrikas. Izņemot iebraucējus no Centrālāzijas (bijušās PSRS) un Irānas, Vācijas musulmaņu vairākums pieturās reliģiozajiem priekšrakstiem un ietur gavēņus. Īpaši tas attiecas uz sunnītiem.
  Tradicionālā lakata nēsāšana musulmaņu sieviešu starpā ir īpaši izplatīta pirmajā migrantu paaudzē –  lakatus valkā katra ceturtā sieviete. Otrajā paaudzē šis rādītājs ir 17 procenti. Tāpat aptuveni 10 procenti musulmaņu skolnieku, kas apmeklē vācu skolas, nepiedalās fizkultūras nodarbībās, kur vienlaikus darbojas zēni un meitenes. Bez tam trīs no četriem musulmaņiem, kuri dzīvo Vācijā, atbalsta Islāma reliģiskās izglītības ieviešanu valstī.

  Avots:
  www.2v.lv

  Ievietotāja profils | Komentāri (10)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook