Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Par atskaites punktiem
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2009-06-15

  Par atskaites punktiem

  Tie, kas kādu laiku darbojušies politikā vai vismaz bijuši ar to pastarpinātā saskarē, zina, ka vēlēšanās vara neveidojas. Vēlēšanas ir tikai atskaites punkts, sava veida tablo, uz kura laiku pa laikam atspoguļojas rezultāts ikdienā veiktajam darbam. Kaut gan daudziem ir morālas paģiras pēc aizvadītajām pašvaldību vēlēšanām, jāsaka, ka to rezultāts ir likumsakarīgs. Nacionālo spēku ietekme bez šaubām pieaug, bet tas nebūt nenozīmē, ka tā ir pietiekama būtisku pārmaiņu uzsākšanai. Atturēšos no pateicības izteikšanas tiem vairāk kā diviem simtiem Jelgavas vēlētāju, kas balsoja par mani, jo balsošanu uzskatu par pašu mazāko darbu, kas pašreizējos apstākļos veicams.

  Daudz lielāku pateicību visi esam parādā tiem, kas arī ikdienā atrod laiku, lai rūpētos nevis tikai par savu, bet arī par sabiedrības kopējo labumu. Tad, kad šādu darītāju būs vairāk, lielāki būs arī panākumi (tajā skaitā politiskie). Pašlaik jāpriecājas arī par to, ko esam sasnieguši sev galēji nelabvēlīgos apstākļos.

  Karavīru vislabāk novērtēt pēc tā, kā tas cīnās tad, kad tam atņemti visi ieroči. Šajā sakarā ir pat labi, ka varas sadalījums Jelgavā gandrīz nav mainījies. Tas nozīmē, ka Rāviņa komandai beidzot būs iespēja pierādīt savas spējas ne tikai ņemot kredītus un ar vērienu izsaimniekojot strauji augošos budžeta ieņēmumus, bet arī laikā, kad šie kredīti ir jāatdod un budžeta ieņēmumi strauji rūk. Tad arī labticīgajiem Jelgavas vēlētājiem radīsies patiess priekšstats par līdzšinējos gados savārīto ziepju apmēru. Ir pilnīgi skaidrs, ka Jelgavas astoņkājis par savām interesēm spēs parūpēties, bet varas radītās krīzes smagumu uz saviem pleciem iznesīs pārējie jelgavnieki. Un lai cik skumji to nebūtu atzīt – mēs saņemam tieši to, ko esam nopelnījuši ar savu darbu un attieksmi.

  Ar vēlēšanām, kā noskaidrojām, nekas nesākas un nekas nebeidzas. Darba ir daudz, un tie, kas patiešām vēlas situāciju valstī un pilsētā mainīt, darāmo atradīs. Pārējie var uzlikt modinātāju, lai nepalaistu garām nākamos laimes lāča gaidīšanas svētkus – 2010. gada rudenī būs Saeimas vēlēšanas.

  Ivo Rubīns


  Ievietotāja profils | Komentāri (7)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook