Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Militārā tuvcīņa iemāca domāt
  • Militārisms, drošība
  • 2009-06-11

  Militārā tuvcīņa iemāca domāt

  Esmu absolvējis  Nacionālo Aizsardzības akadēmiju un mācījies arī ASV, Alabama AIR FORCE UNIVERSITY, kā arī  apguvis vairākus kursus un seminārus dažādās pasaules valstīs, piemēram, Zviedrijā, Somijā, Vācijā, Francijā, Čehijā, Lietuvā, Dānijā un citur. Ko varu teikt par Militārās tuvcīņas skolu? Mans pirmais iespaids – tur notiekošais izskatās pēc teātra. It kā notiktu WRESLINGA šovs «Pieskaries un viss!»

  Vēlāk sapratu, ka būtībā, uzspiežot uz «pareizajām pogām», var panākt neiedomājamākos rezultātus!

  Pavisam īsā laikā apguvu pamatus un sapratu, ka Militārās tuvcīņas skolas stils nav tikai butaforija, bet gan reāls cīņas veids, kas strādā jebkuros apstākļos.

  Uzreiz jāpiebilst, ka tas nav sporta veids, kurā notiek sacensības. Ekstremālos gadījumos uzvarētājs ir tas, kurš palicis dzīvs un nesavainots.

  Ar tuvcīņu var nodarboties gan sievietes, gan vīrieši, turklāt visos vecumos. Varu pat pārliecināt, ka ar to var nodarboties arī cilvēki ar kustību traucējumiem! Nepārspīlēšu, ja teikšu, ka Militārās tuvcīņas skolas stils ir revolūcija tuvcīņas un pašaizsardzības jomā, jo tā nemāca tradicionālo pieeju, bet gan veidus, kā uz tuvcīņu raudzīties no zinātniskā viedokļa.

  Militārās tuvcīņas skola savu sistēmu balsta uz biomehānikas, cilvēka anatomijas un arī fizioloģijas pamatiem! Vienkāršā valodā sakot, cilvēks nevar iemācīties pagriezt galvu par 360 grādiem vai sākt locīt rokas un pirkstus pretējā virzienā! Šis stils man ir iemācījis domāt, jo tajā nav strikti noteiktu paņēmienu kā tādu, bet tajā pašā laikā viss, ko tu dari, ir paņēmiens! Tev vienkārši iemāca rīkoties atbilstoši apstākļiem. Tuvcīņas skola nav tikai pašaizsardzība, tā ir arī lieliska iespēja uzlabot savu fizisko sagatavotību, veselību un jebkurā situācijā saglabāt skaidru apziņu. Arī tajās situācijās, kad notiek kaut kas ekstremāls.

  Uzskatu, ka ar militāro tuvcīņu nepieciešams nodarboties ne tikai militārām personām, policistiem un pašvaldības policijas darbiniekiem, bet tas noder jebkuram cilvēkam jebkurā dzīves situācijā. Piemēram, iemācoties pareizi krist, es esmu izvairījies no dažādu traumu gūšanas. (Pagājušajā ziemā, skrienot pa ledu, krītot iekritu kā salmu kaudzē un, atskatoties atpakaļ, atceros, ka kritiena tehniku esmu apguvis Militārās tuvcīņas skolā.)

  Kas man vēl patīk? Šajā stilā nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas, un ar to var nodarboties jebkurā vietā un laikā. Pilnīgi vienalga, vai cīņa norisinās kāpņutelpā, uz ielas, vai šaurā gaitenī, vai tu esi uzvalkā vai vienās peldbiksēs! Tavs pretinieks vai pat vairāki var būt spēcīgāki un bruņoti. Ir jādomā, kā tu vari iziet no šīs situācijas! Tu vari būt noguris, ievainots, smagi slims,bet tu zini, un šis stils māca, kā var pieveikt savu pretinieku, izmantojot tikai 25 procentus no sava spēka.

  Tieši Egils man iemācīja domāt un saglabāt skaidru apziņu jebkurā dzīves situācijā! Šī sistēma atvēra man acis, kā var tikt galā pat šķietami bezcerīgās situācijās! Militārās tuvcīņas skolas stils tev dod iespēju aizstāvēt sevi un savus tuvākos.

  Ints Skujiņš

  Foto no personiskā arhīva

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (9)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook