Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Tēvijas Sargu jaunumi
  • Militārisms, drošība
  • 2009-06-01

  Tēvijas Sargu jaunumi

  Kā jau ierasts, maijs ir mēnesis, kad Tēvijas Sargu nodarbības pāriet vasaras režīmā. Nodarbības cīņas zālēs tiek aizstātas ar nometņu un pārgājienu tipa nodarbībām. Zālēs parastajā režīmā nodarbības atsāksies tikai septembrī.

  Šīs sezonas pēdējā nedēļa tika noslēgta ar diviem paraugdemonstrējumiem - Limbažos un Jelgavā.

  Limbažos 1. vidusskola rīkoja Cēsu kauju atcerei veltītu pasākumu. Scenārija izstrādē piedalījās arī TS pārstāvji. Pasākums bija interesants un oriģināls; jaunieši, lai labāk izprastu Skolnieku rotas devumu, 25. maijā kļuva par "jauniesauktajiem", kas pirmajā dienas pusē apguva karavīru prasmes - mācījās jaukt un salikt ieročus, atpazīt formas tērpus, sniegt medicīnisko palīdzību, dziedāt kara dziesmas, siet mezglus. Otrajā dienas pusē skolēni devās uz "kaujas lauku" - šķēršlu trasi, kur komandas ieradās, dziedot apgūtās dziesmas. Trasē bija jādemonstrē gan komandas gars, gan nodarbību laikā apgūtās prasmes - ievainoto nešana, mezglu siešana, granātas mešana un citas.

  Pasākuma noslēgumā bija iespēja vērot TS instruktoru paraugdemonstrējumu.

  Savukārt Jelgavā 30. maijā notika pilsētas svētki, kuros savas prasmes demonstrēja dažādas Jelgavas kultūras biedrības, jauniešu grupas. Tika pārstāvēta arī TS Jelgavas nodaļa (vadītāji Ivo Rubīns, U.Verza). Paraugdemonstrējumu Jelgavas svēkos varat noskatīties portāla video sadaļā.

  Tēvijas Sargus aicinām sazināties ar nodaļu vadītājiem, lai noskaidrotu vasaras nodarbību grafiku. Jaunie interesenti aicināti pieteikties uz epastu tevijas.sargs[at]gmail.com


  Ievietotāja profils | Komentāri (8)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook