Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Kādu valsti esam pelnījuši?
  • BLOGS
  • 2009-05-31

  Kādu valsti esam pelnījuši?

  Pūlis nav valsts. Pūlis ir īslaicīga parādība, kas nespēj radīt neko paliekošu. Arī tauta, ja tā kļūst par pūli, nespēj veidot valsti.
  Kad ceļam māju, nepietiek tikai ar nepieciešamo ķieģeļu skaitu. Nepietiek arī tos kraut vienu uz otra. Lai tie turētos kopā un veidotu sienas, nepieciešam saistviela.
  Ja vēlamies uzcelt valsti, nepietiek tikai ar nepieciešamo labas gribas cilvēku skaitu, vajadzīgs, lai tiem būtu skaidrs redzējums, „mājas projekts" un saistviela - spēja sadarboties - darīt darbu kopīgās interesēs.

   

  Valsts top no tā darba, ko dodam, neprasot pretī. Brīdī, kad veltām laiku un līdzekļus lietām, kas mums nesola tikai personīgus labumus, bet tikai gandarījumu, mēs ceļam savu valsti. Valsts ir tautas mājoklis.

  Es runāju par nacionāli domājošiem latviešiem, kam pamatos ir skaidrs „mājas projekts". Nianses koriģēs pati darbu gaita.

  Mums ir dots viss, lai mēs varētu tikt pie savas mājas; zeme - būvlaukums, iepriekšējo paaudžu liktie pamati un projekta rasējumi, darbaspējīgi cilvēki, būvmateriāli, darbarīki.

  Taisnība, ka materiāli vēstures un globalizācijas jūklī izkaisīti, taisnība, ka viens otrs darbarīks jāieliek jaunā kātā, daži rasējuma stūri apbružāti un pamatiem šur tur jau pagara zāle apaugusi. Arī darba jaucēju būvlaukumā gana. Bet tas viss taču ir risināms!

  Ja Tu piedalies talkā - Tu sakop būvlaukumu, attīrot to no gružiem, ja kop tradīcijas - Tu attīri pamatus no sūnām, ja pulcē ap sevi līdzīgi domājošos - Tu organizē būvdarbus, ja formulē nacionālisma principus un diskutē par tiem - Tu atjauno apbružātās rasējuma vietas, atbalsti nacionālas pārliecības cilvēkus vēlēšanās - Tu esi lielisks palīgs, ja piedalies kādas organizācijas darbā - Tu esi amatnieks, uz kuru var paļauties, ja garīgi un fiziski attīsti sevi un citus - Tu palīdzi atbrīvoties no gaisa jaucējiem, ja ziedo līdzekļus - Tu gādā materiālus. Darba ir daudz un veidu, kā palīdzēt arī.

  Un no otras puses; ja saproti, ka māja ir nepieciešama, bet neko neesi gatavs darīt, tik vien kā gaudies, ka viss ir slikti, Tu traucē! Ja Tu esi gatavs darīt, domājot tikai par sevi, un daļu no materiāliem esi savācis, lai uzslietu savu migu - Tu esi pašlabuma meklētājs, kas mazina iespējas uzcelt kopīgo ēku! Ja stāvi malā un „morāli atbalsti" darītājus - Tu esi divkosis, kas cer iegūt vietu uzceltajā mājā! Kā tautas teikā par Daugavas rakšanu, kur visi zvēri raka, lai būtu ko dzert, bet viens otrs pamanījās novārtīties dubļos, tā cerot tikt pie ūdens nepelnīti...

  Ja uzskati sevi par nacionāli domājošu, redzi un saproti notiekošo, bet Tev vienmēr „nav laika, nav iespēju" , lai palīdzētu tiem, kas dara, tad patiesībā Tu neesi nacionālists, bet tikai izliecies par tādu sev vien zināmu apsvērumu dēļ.

  Un tātad; mūsu valsts ir tāda, kādu to esam vai neesam cēluši, tik pabeigta, cik katram no mums ir bijis laika. Tā pastāv tādā apjomā, cik to ar savu degsmi un ziedošanos ir spējuši uzcelt paši pārliecinātākie un fanātiskākie. Tie, kas negurstoši, riskējot ar veselību dēļ pārslodzes ir darījuši, neklausoties jaucējos un nekā nedarītājos. Atsevišķas istabas pat ir dzīvojamas, lai gan vienā otrā stūrī vēl tikai apsūnojuši pamatakmeņi. Un tas ir brīnums, ka ir pat tik daudz cik ir, ņemot vērā darba jaucēju un malā stāvētāju lielo skaitu. Šobrīd kā tauta tieši tādu nepabeigtu arī esam pelnījuši.
  Pārāk bieži esam atkāpušies no rasējuma/Satversmes un darba jaucējus cēluši par būvdarbu vadītājiem.

  Tuvojas ziema, bet darba vēl atliku likām. Vajadzētu paspēt apjumt... Kad svinēsim spāru svētkus?


  Ievietotāja profils | Komentāri (11)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook