Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Par informatīvā kara brutālāko daļu
  • BLOGS
  • 2009-04-29

  Par informatīvā kara brutālāko daļu

  Interneta vidē nevienu nogalināt nevar, bet apklusināt personas informatīvos ruporus var mēģināt. Un tā arī notiek. Gada aktīvajā latviešu/kolonistu "naidošanās periodā", kurš aizsākas martā un ilgst līdz maija beigām dažādi mēģinājumi apklusināt vienas vai otras aktivitātes ir kļuvuši par normu.

  Un šajā vēlēšanu gadā cīņas ir daudz asākas. Pēdējās dienās ik brīdi dzirdam par viena vai otra interneta resursa darbības traucēšanas mēģinājumiem.

  Iepriekšējā gada nogalē kādā piektdienas vakarā tika uzlauzta Latviešu nacionālistu kluba vecā mājaslapa klubs415.lv, uzzinot kādu izmantotās atvērtās koda platformas ievainojamību. Rezultātā administratīvās daļas piekļuves tika padarītas publiskas un nākamajās stundās kāds centīgi sēdējā un pa vienam dzēsa ārā rakstus. Pēc šī notikuma kluba mājaslapa nebija pieejama vairāk kā nedēļu pierādījumu saglabāšanas nolūkos. Ekonomikas policija pēc kāda brīža pētīšanas krimināllietu ierosināt atteicās. Līdz personām, kuru dators tika izmantots kā starpnieks uzbrukumā nonācām ātri, bet tajā vietā arī aprāvās mūsu likumīgās iespējas izzināt visus apstākļus. Īsi pēc šī notikuma dienasgaismu ieraudzīga jau vairāk kā gadu tapušais portāls Nacionālisti.lv, kurš veidots daudz rūpīgāk un neizmantojot nekādus zināmus internetā atrodus platformu risinājumus, lai nodrošinātu pilnīgu tehniskā risinājuma konfidenciālitāti.
  Aktīvus kaitniecības mēģinājumus piedzīvo arī portāls Nacionālisti.lv. Pirmās apspamošanas sērijas sākās reizē ar fotoakciju "Apzināsim 5. kolonnu". Savu naidu pret latviešiem paust bija sanākuši tūkstoši kolonistu. Lielākā daļa naidīgo komentāru ir izdzēsta, bet no vēlākajiem komentāriem daļa tika atstāta, lai LR Drošības iestādes ir lietas kursā, par šībrīža Latvijas valstiskumam nelojoālākās sabiedrības daļas aktivitātes līmeni. Uzsākot internetā parakstu vākšanu pret 9. maija "svinībām" pie Uzvaras pieminekļa, uzbrukumi portālām kļuva organizētāki un tehniski automatizēti, piedevām realizēti laikos, kuros visdrīzāk portāla veidotāji atradīsies patālāk no interneta, piemēram "Lielās talkas" dienā. Vienīgie manāmie rezultāti visām šim aktivitātēm tika sasniegti pirms pāris dienām, izmantojot tā saucamo flūdošanu (DOS uzbrukums), jeb servera resursu izsmelšanu, veicot lielu daudzumu vienlaicīgu pieprasījumu no liela skaita visdrīzāk inficētu datoru dažādās pasaules valstīs. Šim te nav nekāda sakara ar lapas uzlaušanu, kā to kļūdaini dēvē šur tur presē, jo šāda uzbrukuma rezultātā portāla faili un datubāze parasti netiek traumēti. Minētā DOS uzbrukuma rezultātā lapu nācās uz laiku apturēt, lai pasaudzētu servera resursus. Šobrīd izveidoti dažādi risinājumi, lai pēc iespējas samazinātu flūdošanas radīto servera noslodzi, jo uzbrukumi notiek nemitīgi. Portāla logfaili nekompresētā veidā vienā diennaktī svārstījās no 2 līdz 11 GB.

  Kā informēja Nacionālistu foruma Zemessargs.lv vadītājs Jānis Iesalnieks, Zemessargs.lv šajā gadā no uzbrukumiem īpaši cietis nav, tāpat arī partijas Visu Latvijai mājaslapa darbojusies ierastā režīmā. Tā kā vēlēšanu spraigākās cīņas ir vēl tikai priekšā, jāgatavojas nopietni, lai nebūtu jācieš diennaktīm ilgas dīkstāves.

  Arī pret 9. maija propagandistiem tika vērsta sava veida pretdarbība, viens no zināmākajiem piemēriem ir http://nostar9maiju.mooo.com/, kur 9. maija propagandas lapas varēja slogot katrs, vienkārši ieejot jau minētajā adresē. Šī projekta aktivitātēm jau sākotnēji bija lemts īss efektīvais mūžs, jo propagandistu lapām bija iespēja ātri atfiltrēt visus pieprasījumus, kuriem nosūtītājs ir konkrētā "referer" adrese - tātad adrese caur kuru lietotājs nokļūst galamērķī. Neliela ziņkārība urda - kas ir personas, kuras radīja šo projektu, bet reizēm varbūt labāk ir nezināt. Neuzzināsim arī, vai saistībā ar šo projektu vai arī rūpīgāk plānotu DOS uzbrukumu, vakar tika nonesta www.9may.lv lapa, kurā aktīvi vāca naudu padomju veterāniem. Šajā pašā lapā ir publiskota daļa ziedotāju - personas, uzņēmumi, pat kāda Rīgas skola(!), kuras ziedojušas un atļāvušas to publiskot un atklāt summu. Šadas darbības līdzās Krievijas karodziņiem mašīnās liecina par to, ka attiecīgā Latvijai nelojālā sabiedrības daļa jūtās ērti un droši.

  Tupmāk noteikti kļūs vēl karstāk - informatīvā kara virzīšana no talantīgiem dizaineriem un mārketinga speciālistiem pamazām pāriet(atgriežas) programmētāju un IT drošības speciālistu rokās.


  Ievietotāja profils | Komentāri (65)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook