Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Ieskats partiju dzīvajā rindā
  • BLOGS
  • 2009-04-13

  Ieskats partiju dzīvajā rindā

  Kā droši vien daudziem zināms, dažas partijas jau 9. aprīlī ieņēmušas rindu pie Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas, lai to neatstātu līdz 17. aprīļa rītam, kad komisija sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus. Eksperimenta pēc nolēmām izbaudīt atmosfēru šo gaidītāju vidū.

  Kā droši vien daudziem zināms, dažas partijas jau 9. aprīlī ieņēmušas rindu pie Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas, lai to neatstātu līdz 17. aprīļa rītam, kad komisija sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus. Eksperimenta pēc nolēmām izbaudīt atmosfēru šo gaidītāju vidū.

  9. aprīļa vakarā ap 21:00 iestājos rindā pie vēlēšanu komisijas, kur jau bija pierakstījušies četru partiju pārstāvji: LPP/LC, JL, PCTVL un TP, kā manāms, sagatavojušies uz ilgu gaidīšanu. Vienīgi „jaunlaicēnus” gan tuvumā nemanīju. Uzzinājuši, no kuras partijas esmu, „stāvētāji” pauda negaidīti skaļu reakciju, ieskaitot izsaucienus „Ooooooo!!” un PCTVL pārstāvja lauzītā latviešu valodā izteikto piedāvājumu atvest šurp arī „savas draudzenītes”. Kāds viņa partijas biedrs, Rīgas domes deputāts, interesējās, kas tā tāda par partiju un par ko mēs cīnoties. Pēc mana paskaidrojuma, ka cīnāmies par latvisku Latviju bez kolonistiem, „bitenieks” ļoti gribēja zināt, vai es protu kādas mazākumtautības valodu. Kad jautāju, vai viņš domājis lībiešu valodu, izrādījās, ka šis kungs par mazākumtautību uzskata krievus...

  Vēl kādu brīdi pavadīju gaidot un klausoties, kā viss šis pulciņš, kas atgādināja labi „sadziedājušos” varavīksnes valdību, draudzīgi tērzē krievu valodā. Runa bija arī par mani – „ģevušku” – un manis pārstāvēto partiju. Tā nu man klusībā prātā iezagās ķecerīga doma – ja jau šo latviešu partiju pārstāvji nav spējīgi uz viselementārāko – uzstāt uz latviešu valodu kā saziņas līdzekli latviešu zemē –, vai mēs varam cerēt uz viņu spēju cīnīties par jelkādām mūsu tautas interesēm? ... Par to lai spriež vēlētāji.

  Sagaidīju „Visu Latvijai!” līdzpriekšsēdētāju Imantu Parādnieku, kurš pirms mūsu došanās prom no šīs vietas izteicās, ka tā stāvēt astoņas diennaktis kārtas numuriņa dēļ nav cienījami ... Uz to LPP/LC biedrs atbildēja: „Mēs stāvam par Latviju!” Kungi, atliek jums novēlēt tik pat lielu stāvētdrosmi, kad atkal kāds jūsējais nolems taisīt biznesu ar Latvijas teritorijām, un tik pat kvēlu liesmu sirdīs, cīnoties par latviešu mazo skolu saglabāšanu!

  Dace Kalniņa
  partijas "Visu Latvijai!" biedre


  Ievietotāja profils | Komentāri (11)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook