Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Jauna vēstures grāmata
  • Militārisms, drošība
  • 2009-04-03

  Jauna vēstures grāmata

  "Latviešu karavīrs zem sarkanbaltsarkanā karoga" ir grāmata par Latvijas valsts 1919.-1920. gada Brīvības cīņām un vienotas Latvijas armijas izveidi un attīstību līdz 1940. gadam. Balstoties tikai uz faktiem un tos nepolitizējot, autors centies objektīvi parādīt latviešu karavīru lomu dažādos cīņu posmos.

   

  Vienlaikus tā ir vēsturiskās patiesības, kā arī bieži vien noklusēto un pat nopulgoto cīnītāju nopelnu un vārdu atjaunošana. Autors ir izmantojis un apstrādājis aptuveni 250 publicētus, kā arī līdz šim latviešu lasītājam nezināmus informācijas avotus, un visai bagātīgo materiālu apvienojis vienkop.

  Grāmatā ievietoti 83 fotouzņēmumi, 16 kauju shēmas un Latvijas militāro vienību krūšu nozīmju un apbalvojumu krāsaini attēli. Tādējādi lasītājiem, kuriem nav pieejami daudzie, arī bibliogrāfiski retie oriģinālizdevumi, no kuriem vairāki ir svešvalodās, dota laba iespēja iegūt apjoma ziņā vērienīgu informāciju par šīm Latvijas militārās vēstures lappusēm. Grāmata nav zinātnisks darbs. Tāpat kā iepriekšējās, tā sastādīta saskaņā ar zinātniski populārā žanra metodoloģiskajām prasībām. Tā būs palīgs vēstures interesentiem, skolotājiem, politiķiem un ikvienam Nacionālo bruņoto spēku kaujiniekam. Balstoties uz iepriekšējo paaudžu varonīgo cīņu vēsturi, tā veicina apzinātu, patiesu patriotismu un lepnumu par latviešu karavīru varonīgo pagātni. Izdevniecība "Nordik" līdz šim laidusi klajā Igora Vārpas grāmatas "Latviešu karavīrs zem kāškrusta karoga" (2003) un "Latviešu karavīrs zem Krievijas impērijas, Padomju Krievijas un PSRS karogiem" (2006). Grāmata "Latviešu karavīrs zem sarkanbaltsarkanā karoga" noslēdz autora vēstures triloģiju par latviešu karavīru cīņām divdesmitajā gadsimtā. Mākslinieks Rihards Delvers.

  Foto:nra.lv,  teksts jr.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (16)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook