Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Propaganda Krievijas gaumē
  • BLOGS
  • 2009-03-29

  Propaganda Krievijas gaumē

  25. martā Krievijā iznāca filma „Baltija- kādas „okupācijas" vēsture". Filmu veidojusi apvienība „Trešā Roma". Vārds okupācija ticis speciāli ievietots pēdiņās, lai paustu savu nenopietno attieksmi pret šeit PSRS impērijas valdīšanas laikā notikušo. Jāatgādina, ka šī ir jau otrā šajā Krievijas studijā tapusī filma pēc „Baltijas fašisma".

  Filmā uzstājas arī Latvijā populāri cilvēki, kā Raimonds Pauls, Raita Karnīte, Alfrēds Čepānis, Jānis Kuzins, Kārlis Leiškalns un Helmuts Balderis. Šis personas pēc filmas noskatīšanās neslēpj savu sašutumu, kādā gaismā parādīts viņu teiktais! Piemēram, Raimonds Pauls nemaz neesot zinājis, kādam nolūkam šis video materiāls tiks izmantots. Taču, kaut no konteksta izrautā veidā, neviens no intervētajiem nevar noliegt, ka ir teikuši tieši to, ko propogandisti vēlējušies un vēlāk filmā parādījuši. Pašu bāliņi izdarījuši latviešu tautai lāča pakalpojumu, protams, negribot.

  Visvairāk mani sajūsmināja filmā izskanējušais teksts: "viņiem jāklanās līdz zemei Krievijas priekšā... „. Krievijas demagogu nekaunība ir apbrīnojama, kas nav nekāds brīnums. Viņu valsts - Krievija -  viņu centienus atbalsta. Pie mums Latvijā ... (vai man tiešām to jāstāsta?).

  Kopumā filmā uzsvērts viss, ko mēs esam guvuši PSRS laikā un, ko esam pēc neatkarības iegūšanas iznīcinājuši. Piemēram, ka Latvijā, kamēr tā bijusi PSRS milža paspārnē tikuši ieguldīti 95 miljardi dolāru un ekonomika attīstījusies pat 80 reizes!
  Tagad mēs te sēžam plikām pakaļām, agrāk mums bijis itin viss, bet tāpat esot bijis slikti....

  Nemaz neslēpšu, ka, manuprāt, tā ir Krievijas reakcija uz Edvīna Šnores filmas „The Soviet Story" panākumiem, jo filma šķiet tīri tehniski veidota ļoti līdzīgi. Vai arī „Baltija- kādas okupācijas vēsture" pretendē saņemt prestižo "Mass impact award 2009" Bostonas filmu festivāla balvu?

  Tā kā esam neliela tauta, mums par savu taisnību nenākas viegli cīnīties. Cerams, ka pēc "Nekā personīga" sižeta noskatīšanās par 25. martā izlaisto propagandas filmu, latviešu radošās aprindas tiks ierosinātas jauniem, "Padomju stāstam" līdzīgiem darbiem.

  Līdzīgi kā Edvīnam Šnorem, raujoties caurām naktīm un cīnoties par finansējumu savai filmai, arī citiem atbalstu sagaidīt no valdības, latviešu taisnības aizstāvēšanai, būtu grūti. Roku paspiedīs tad, kad to būs izdarījusi jau visa pārējā pasaule.

  Krievijas propagandas jaunāko sniegumu skatīt šeit:

  Redakcijas piezīme: Aicinām lasītājus izteikties, kāda temata filma būtu nākamā, kuru būtu nepieciešams radīt, lai pasaulei un sev pašiem parādītu mūsu skatu uz senāku un nesenāku vēsturi.


  Ievietotāja profils | Komentāri (83)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook