Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
TS gatavi rūpēties par kārtību
  • Militārisms, drošība
  • 2009-03-15

  TS gatavi rūpēties par kārtību

  Latviešu leģionāru piemiņas pasākumu dalībniekiem jau vairāk kā desmit gadus jāsastopas ar pulcēšanās brīvības ierobežojumiem, provokāciju draudiem un pat atklātiem fiziskiem aizskārumiem. Šajā laikā valsts drošības iestādes tā arī nav spējušas apzināt un ierobežot grupas, kas katru gadu rīko nekārtības 16. marta pasākumu laikā. Vēl jo dīvaināka šāda neizdarība šķiet tādēļ, ka provokācijas gadu no gada veic un koordinē vienas un tās pašas personas.

  Valsts pārvaldes iekārtas likuma V nodaļā atrunātas tiesības atsevišķus valsts pārvaldes uzdevumus deleģēt privātām personām. No minētā likuma 41. panta 3. daļas 2. punkta izriet, ka īpašā procedūrā var deleģēt arī uzdevumus, kas saistīti ar valsts iekšējās drošības funkciju izpildi. Tā kā valsts drošības iestādes acīmredzami netiek galā ar sev uzticētajiem pienākumiem, lūdzam ar likumu vai Ministru Kabineta noteikumiem deleģēt biedrībai „Tēvijas sargi” sekojošu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu:

  1. Operatīvā darba organizēšanu, lai apzinātu un ierobežotu personas vai to grupas, kas plāno un veic provokācijas leģionāru piemiņas pasākumu laikā;
  2. 16. marta un citu leģionāru atceres pasākumu apsardzes organizēšanu, nepieciešamajā apjomā iesaistot brīvprātīgos, policiju, zemessardzi un armijas struktūras.

   
  Minēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei lūdzam piešķirt līdzekļus un tiesības, kurus šo funkciju veikšanai pašlaik izmanto valsts drošības iestādes. Pārvaldes uzdevuma deleģēšanas gadījumā uzņemamies pilnu atbildību par likumīgi atļautu pasākumu netraucētu norisi, garantējot latviešu karavīriem un viņu atbalstītājiem pienācīgu cieņu.


  Ievietotāja profils | Komentāri (13)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook