Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Ogres dome pret Tuvcīņas skolu
  • BLOGS
  • 2009-02-26

  Ogres dome pret Tuvcīņas skolu

  “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola” nokļuvusi Ogres novada domnieku nežēlastībā. Lai gan Egila Helmaņa vadītā iestāde Ogrē darbojas jau kopš 1993.gada, tieši šobrīd atsevišķi domes deputāti sākuši darīt visu, lai pierādītu skolas pastāvēšanas nevajadzību.

   

  Tas noticis tādēļ, ka pēdējo pāris gadu laikā Egils Helmanis ir pārliecinoši deklarējis sevi kā nacionāli domājošu cilvēku, turklāt, daudz darījis gan Ogres sakārtošanā (cīnījies pret Krievijas mūzikas “šedevru” klausītāju publikas radīto nekārtību Ogres estrādē, gan panācis stikla vates ražotnes necelšanu Ogres pievārtē, gan visus šos gadus darbojies ar riska grupu jauniešiem). Tas radījis pamatotu cieņu un atpzīstamību Ogres iedzīvotājos.

  Pagājušā gada 1.novembrī uzņēmējs Helmanis par saviem līdzekļiem uzstādīja pieminekli latviešu strēlniekiem. Atklāšanas dienā uz lāpu gājienu pulcējās vairāki simti Tēvijas sargu, Tuvcīņas skolas audzēkņu un Ogres iedzīvotāju. Šajā brīdī sākās nervoza panika domes deputātu rindās. Taču brīdī, kad Egils Helmanis paziņoja par nodomu piedalīties pašvaldību vēlēšanās no partijas VL saraksta, sākās “atriebība” par gaidāmo konkurenci. Ogres domnieki jau nolēmuši, ka lauzīs līgumu ar skolu par pašvaldības policijas apmācību, kā arī 26. februārī lēma par finansējuma atņemšanu darbam ar riska grupu jauniešiem. Jāpiezīmē, ka šis finansējums ir tikai pāris tūkstošu gadā, lai nodrošinātu skolu ar inventāru un līdzekļiem par komunālajiem maksājumiem. Ogres domes vadoņa Bartkeviča dzimšanas dienas tusiņš norvēģu kultūras dienu aizsegā izmaksāja vairāk. Vadošais tandēms šīs patriotiskās organizācijas apkarošanā ir deputāti Tukišs un Kārkliņš, kas gaidāmajās vēlēšanās pārstāvēs TP/SC apvienoto sarakstu. Paradoksāli, bet šai atriebībai aktīvi pieslejas arī Ogres TB/LNNK deputāte Pūķe.

  Ogres domnieki ir sapratuši, ka nacionālistu pozīcijas Ogrē strauji nostiprinās, tādēļ dara visu, lai to nepieļautu. Tomēr viņi nav sapratuši galveno – ogrēniešu pārliecinošs vairākums ir skolas pusē.

  Par to liecina gan 16 Ogres apriņķa skolu direktoru parakstītā atbalsta vēstule, ar aicinājumu neatņemt jauniešiem saturīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju, gan Ogres vadošo konfesiju mācītāju paziņojums par atbalstu Helmanim, gan nepilngadīgo lietu inspektoru atbalsta vēstule, gan jauno māmiņu kluba atbalsts. Pašsaprotami, ka skolas darbību aizstāv arī jaunieši, kuri ik dienas var nākt uz bezmaksas nodarbībām (E.Helmanis par nodarbību vadīšanu algu nesaņem). Lai nu kā, skola turpinās darboties un domes lēmums tikai nedaudz sarežģīs tās darbību.

  Ar šo nepārdomāto soli apkarotāji ir ievilkuši sev lielu mīnusu Ogres vēlētāju acīs. Un varam droši prognozēt – nacionālistu uzvaras gājiens Ogrē turpināsies!

  P.S. Raksts par Ogres budžeta apstiprināšanu un naudas atņemšanu TS >>>


  Ievietotāja profils | Komentāri (11)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook