Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Tēvijas sargu atklātā vēstule:: Krieviskās izglītības pieprasītāji un varas elite – vienoti pret Latvijas valsti?
  • Politika, ekonomika
  • 2017-12-14

  Tēvijas sargu atklātā vēstule:: Krieviskās izglītības pieprasītāji un varas elite – vienoti pret Latvijas valsti?

  Kārtējo reizi varēsim vērot, kā, ar “demokrātijas un vārda brīvības” plīvuru piesegušies, Rīgas ielās pulcēsies klaji Latvijas valsts pamatvērtību pretinieki. Diemžēl zināms, ka tieši šos pašus jēdzienus savas bezdarbīgās vienaldzības attaisnošanai lietos atbildīgās amatpersonas un politiķi, kuru pilnvaras un amata pastāvēšanas mērķis ir nepieļaut pretvalstiskas aktivitātes un norises sabiedrībā.

  Kā gan ir iespējams paradokss, ka vēl, gandrīz divdesmit astoņus gadus pēc formālā neatkarības pasludināšanas akta, tiek pieļautas darbības, kuras tiešā veidā vājina valsts pamatus?

   

  Iemesli, mūsuprāt, ir šādi;

  1. Atjaunojot valstiskumu, tas tapa nevis kā 1918.gada Latvijas pilnvērtīgs, tiesisks turpinājums, bet gan kā kompromiss starp Latvijas Republikas pilsoņu kopumu un okupācijas varas struktūrām, kā rezultātā netika veikti būtiski priekšdarbi patiesas neatkarības nodrošināšanai – netika veikta lustrācija (okupācijas varas struktūrās strādājušo nepielaišana valsts amatiem) un dekolonizācija (nelikumīgi iebraukušo PSRS pilsoņu izraidīšana).

  2. Naturalizācijas process pieļāva samērā vienkāršu un masveidīgu PSRS laika iebraucēju iekļūšanu Latvijas pilsoņu lokā,

  3. Pie varas esošie spēki, jau kopš deviņdesmito gadu sākuma, pieļāva neskaitāmus kompromisus valodas, pilsonības un vienotas izglītības sistēmas sakarā.

  4. Viss iepriekš minētais ir ļāvis saglabāt lielu ietekmi personām un spēkiem, kas saistīti ar PSRS laika varas struktūrām, kā arī, savas vērtību sistēmas, saistības ar Krieviju un ekonomisko interešu dēļ, darbojas pretēji Latvijas Republikas interesēm.

  Kas dod tiesības strikti vērsties pret izglītības krievu valodā popularizētajiem?

  1. Latviešu tauta ir izteikusi savu gribu pastāvēt mūžīgi, dibinot savu valsti un nosakot tās Satversmi, kurā noteikts, ka valsts valoda ir latviešu valoda.

  2. Latvijas pilsoņu kopums – latvieši un pilsonību ieguvušie cittautieši – 2012.gada referendumā par jautājumu, vai piešķirt krievu valodai valsts valodas statusu, ar 75% balsu apstiprināja savu gribu, saglabāt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

  3. Valsts finansētas skolas, pēc būtības ir uzskatāmas par valsts iestādēm, līdz ar to, diskusijām par mācību valodu nebūtu jābūt principā.

  4. Tādējādi, varam secināt, ka aicinājumi turpināt izglītības sistēmas funkcionēšanu krievu valodā, kā arī šādu aicinājumu neapkarošana no valsts tiesībsargajošo iestāžu un valsts vadības puses, ir pretrunā Satversmei un 75% pilsoņu kopuma gribas.

   

  Kādi ir risinājumi un perspektīvas?

  Tā kā ir konstatējams, ka, neskatoties uz ģeopolitisko situāciju un atrašanos hibrīdkara apstākļos, pašreizējās valsts varas, tostarp tiesībsargājošās, iestādes pieļauj klaju vēršanos pret Latvijas Republikas Satversmē noteiktajiem valsts pamatiem, ka arī atkārtoti tiek ignorēta Latvijas Republikas pilsoņu, tostarp lojālo cittautiešu, referendumā apstiprinātā griba, atliek uzskatīt, ka šajā jautājumā, iniciatīva ir jāuzņemas pašiem pilsoņiem, un, lietojot visas atbilstošās metodes, jānodrošina likumības un taisnīguma ievērošana šajā jautājumā.

  Tādēļ aicinām, gadījumā, ja arī turpmāk tiek pieļauta vēršanās pret Latvijas valsts pamatiem, visus lojālos un patriotiskos pilsoņus, paust savu attieksmi, cenšoties nepieļaut jaunas krievu valodas nostiprināšanas atbalsta akcijas, ierodoties uz pretdemonstrācijām, kā arī lietojot citas, mērķtiecīgas un efektīvas metodes, tādējādi mazināt Krievijas tautiešu politikas/speciālo dienestu inspirētās pretvalstiskās aktivitātes.

   

  Tēvijas Sargi


  Ievietotāja profils | Komentāri (6)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook