Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Rašisms parastais
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2014-04-02

  Rašisms parastais

  Krievijas īstenotajai iekšpolitikai un, jo īpaši, ārpolitikai parādījies jauns apzīmējums - rašisms (no angļu "Russia" (Krievija) + "fašisms"). Pierādot, ka šis, Putina režīmam piešķirtais nosaukums nav tikai par fašistiem Maskavas izsenis dēvēto nekrievu kaimiņu tautu atbildes mēdīšanās vai apsaukāšanās, M.Antonevičs, balstoties uz LETA korespondenta Berlīnē Ernesta Treiguta-Tāles dokumentālo grāmatu “Latvieši, karš ir sācies!”, "Latvijas avīzē" publicējis kopsavilkumu nacistiskās Vācijas politikai attiecībā pret Latviju 20.gs. 30.gadu II pusē. Paralēles ar mūsdienu Krieviju, tās propagandas saukļiem un ideoloģiskajām diversijām tā sauktajā tuvējā pierobežā ir satriecošas.

  - Vācu emigranti, kuri atstāja Baltiju 1920. gadā, uzskata par savu pienākumu palīdzēt Baltijas valstīs palikušajiem vāciešiem. Tas attiecoties pirmām kārtām uz baltvācu jaunatni, kurai jācīnās pret latviešu pretestību.
  - Kas baltvāciešiem te par dzīvi? Studēt var tikai ar ierobežojumiem, tas ir, ja iztur pārbaudījumus latviešu valodā! Pases ierakstos kropļo baltvācu uzvārdu rakstību un tā tālāk.
  - Veikli slēpti Berlīnes naudas pārvedumi šejienes baltvācu naciķiem - oficiāls pabalsts baltvācu kultūrinstitūtiem. Tagad Rīgas naciķi izvirzījuši jaunu saukli: "Latvieši atņēma mūsu senčiem pagātni, bet mūsu jaunajiem nākotni."
  - Baltvācu naciķu jaunatnes sanāksmē ir runāts par "drīzu latviešu valdīšanas galu", apmācībām atpūtas nometnēs, kur jaunos iepazīstina ar naciķu propagandas literatūru no Vācijas.
  - Pēc Kārļa Ulmaņa runas, dibinot Rakstu un māk­slas kameru, naciķu izdevumi rakstīja: "Ulmanis ir aizmirsis, ka 25% Latvijas iedzīvotāju ir sveštautieši. Neiedomājami, ka vecajai tradīcijām un sasniegumiem bagātajai vācu kultūrai tagad ir jāpakļaujas latviešu kultūrai."
  - Latvijas valdība, risinot mazākumtautību problēmu, neņem vērā vēsturisko attīstību, ar savu nepiekāpību šajā jautājumā izaicinājusi Vāciju.
  - Rīga vēloties labas attiecības ar Berlīni, bet tam varēšot ticēt tikai tad, ja Ulmaņa valdība revidēs savu nostāju pret baltvāciešiem.
  - Baltvāciešu apspiešana kavējot draudzīgas attiecības, jo Berlīne to nevarot ignorēt.
  Kaut kas pazīstams, ne?

  Pārpublicēts no: http://www.la.lv 02. 04. 14 Autors: Māris Antonevičs


  Ievietotāja profils | Komentāri (2)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook