Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Valdība gatavojas likvidēt "Laiks vīriem?" - vienīgo militāro raidījumu Latvijas televīzijā
  • Militārisms, drošība
  • 2014-03-26

  Valdība gatavojas likvidēt "Laiks vīriem?" - vienīgo militāro raidījumu Latvijas televīzijā

  Runājot par Krievijas pret mums vērsto informatīvi ideoloģisko karu jeb tā sauktās "maigās varas" ieviešanu Latvijas sabiedriskajā telpā, ne reizi vien izteikts viedoklis, ka valsts atbildīgo institūciju un amatpersonu reakcija uz dažādo Maskavas kontrolēto plašsaziņas līdzekļu melu un propagadas straumi ir pilnīgi neadekvāta un bezzobaina. Vairākkārt norādīts, ka līdztekus nepieciešamībai kontrolēt un ierobežot klaju vēršanos pret Latvijas valstiskuma pamatiem un latviešu tautas tiesībām īstenot savā valstī neatkarīgu nacionālo politiku, vajadzīgs pašiem stiprināt savu informācijas telpu, cita starpā veidojot sabiedrībā pozitīvu tēlu par Latvijas armiju, karavīriem un zemessargiem.

  Diemžēl, šķiet, ka nu jau arvien biežāk izskanējušiem pieņēmumiem par Krievijas specdienestu tiešo ietekmi Latvijas varas augstākajos ešelonos, tai skaitā Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums uzdod NEPLP izstrādāt attiecīgas tematikas sabiedrisko pasūtījumu Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio) ir patiešām nopietns pamats. Kā citādi, Krievijas iebrukuma Ukrainā kontekstā, lai skaidro, ka vienīgais militārais raidījums "Laiks vīriem?" ir izņemts Latvijas sabiedriskās televīzijas 2014.g. sabiedriskā pasūtījuma, to neaizvietojot ar citu, līdzvērtīgu programmu? Vai tiešām pie visa vainīga tikai valstiskās domāšanas neesamība?

  Par raidījuma "Laiks vīriem?" likvidēšanu vēstī Aizsardzības minstrijas mājas lapā publicētā MK noteikumu Nr.1419 grozījumu projekta anotācija. Tajā paredzēts, ka no „Rekrutēšanas un jaunsardzes centra nolikuma" tiks izņemts laukā punkts, kas tam paredzēja gatavot un veidot materiālus televīzijas raidījumam „Laiks vīriem?" Kā pamatojums tiek norādīta LTV iesūtītā informācija, ka minētais raidījums nav iekļauts 2014.gada sabiedriskajā pasūtījumā un tā izgatavošana tiek pārtraukta.

  Saprotams, dokumentā, uz kura jau ir vai drīzumā tiks uzlikti R.Vējoņa un L.Straujumas paraksti, iekļauta arī satrauktajiem prātiem paredzēta mierinoša frāze, ka "Raidījumā aplūkotās tēmas tiks izvērstas un iestrādātas daudzveidīgos žanros un formātos, lai tādējādi sasniegtu maksimāli plašu auditorijas daļu," taču kurš, ieskaitot, domājams, pašus grozījumu autorus, tic tādai "makaronu kāršanai"? Kādos tieši formātos un žanros? Kurš gatavos? Kāds būs sižetu garums? Kādā laikā raidīs? - nē, par to nekas teikts netiek.

  Tiešām interesanti, ko par šādu lēmumu domā (ja vispār domā) SAB un Nacionālās drošības padomes vadība, ko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija? Vai viņus, tāpat kā sevi vēlētāju priekšā par nacionāliem dēvējošo Latvijas partiju redzamākos runas vīrus un sievas nemaz neuztrauc Latvijas aizsardzības spēku "pazušana" no LTV ekrāna? Vai tikko amatā stājušais, no militārās jomas vienmēr tālu stāvējušais Vējonis (kuru par atklāto valodu, norādot uz katastrofālo valsts aizsardzības spēku stāvokli, un prasot valdībai piešķirt sen solīto finansējumu, var tikai uzteikt), pirms likt savu parakstu, par šādas rīcības lietderību pajautāja arī Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta vadības viedokli? Ja, pajautāja, tad kāds tas bija?Vai tiešām gan Vējonis, gan Staujuma, gan visi viņu militārie un drošības jomu padomnieki uzskata, ka "Jautājumam nav tiešas ietekmes uz sabiedrību", kā atzīts viņu parakstītajā dokumentā?

  Un kas patiešām nāks "Laiks vīriem?" vietā LTV7, ņemot vērā, ka finansējums diez vai kā saka, paliks neapgūts? Vēl kāds makšķerēšanas vai desu cepšanas raidījums, kurā divi latvieši savstarpēji sarunāsies krieviski?

  Iespējams, Latvijas patriotiem, karavīriem un tiem, kam svarīga valsts aizsardzība, tās spēju stiprināšana, jādomā pašiem par sava raidījuma vai vismaz tematisku sižetu veidošanu un publicēšanu interneta kanālā?

  Avots: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40318176

  V.Grīviņš

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (7)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook