Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Gatavojies! jeb Par ko mums atgādina Ukraina?
  • Militārisms, drošība
  • 2014-03-10

  Gatavojies! jeb Par ko mums atgādina Ukraina?

  Tieši tā, atgādina, nevis māca. Mūsu tauta ir izgājusi sūru skolu. Esam saņēmuši mācības, kuras būtu jāatcerās, esam piedzīvojuši notikumus, kuriem nedrīkstam pieļaut atkārtoties. Ukrainas notikumu sakarā, nākas atkal atgriezties pie sen apdomātā, rakstītā, runātā - par mūsu valsts, armija, tautas spēju sevi aizstāvēt.
  Mūsu valsts un armijas vadība paļaujas uz NATO hartas 5. paragrāfu.

  Mūsu valsts un tautas drošība ir izteikta nevis apmācītu ierindas karavīru, apmācītas rezerves un zemessardzes, moderna apbruņojuma vienībās, bet gan 3 teikumos. Ukrainas notikumi skaidri parāda, ka ikviens var paļauties tikai uz sevi. Arī Ukrainai tika garantēta neatkarība, teritoriālā vienotība. To garantēja ASV, Lielibritānija, Krievija. Nenoliegsim, ka daudz lielāks garants būtu kodolieroču arsenāls, no kura Ukraina atteicās 1994. gadā (2400 kodolgalviņas), par labu iepriekš minēto valstu garantijām, kuras šodien izpaužas, kā ES un ASV ilgstoša nespēja vienoties par sankcijām. Brīdī, kad Ukrainu plosa ar ieročiem bruņots agresors, Rietumi nespēj vienoties par ekonomiskām(!) sankcijām.

  Kāda situācija ir Latvijā? Ar knapiem 2 Sauszemes spēku bataljoniem, neapmācītu un atbruņotu Zemessardzi, bez obligātajā militārajā dienestā apmacītiem puišiem nākotne diezko rožaina nešķiet. Ja konkrētāk:
  • abi SZS spēku bataljoni (katrā teorētiski ap 500- 600 karavīru) apguvuši tikai „miera" misijām nepieciešamās iemaņas. Mūsu karavīriem pat formastērps pielāgots Irākas un Afganistānas smiltīm un akmeņiem. Ja kādreiz mācībās tika izspēlēti reāli scenāriji, kur kā galvenais potenciālais drauds bija Krievija un galvenais uzsvars tika likts uz savas teritorijas aizsardzību, tad šodien mēs esam tik toleranti, ka mācībās plānojam Citronvalstis, kurās ir neapmierināti vietējie citroniedzīvotāji un citronteroristi. Šīs valstis vada arī savi Citrondiktatori.
  • Ukrainas pieredze rāda, cik ļoti svarīga ir obliogātajā militārajā dienestā iegūtā pieredze. Mūsu jauniešus kopš 2007. gada valsts un tautas aizsardzībai vairs nesagatavo. Ja kāds arī ir apzinājis cilvēkresursu rezerves, tad, ņemot vērā nepieciešamību konflikta gadījumā tas apmācīt un mūsdienu karu straujo tempu, tās ir pilnīgi nederīgas.
  • Zemessardzei pēc neskaitāmajām reformām, baidoties no apbruņotas tautas, uzticēts tikai apsarga pienākums, ieroči koncentrēti pat pa vairākiem rajoniem vienuviet, kur attālums līdz dislokācijas vietai mērāms pat 100 km, ekipējums-tas pats Zviedru pēckara „humpalas". Mācības lielos vilcienos aprobežojas ar kaujas šaušanu reizi gadā, ierindas mācību un vispārējām mācībām, kurās lielākajai daļai nav sapratnes ko un kāpēc viņi dara. Protams, ir daži pozitīvi izņēmumi. Gandrīz 10 gadu laikā, ko esmu pavadījis pildot Zemessarga pienākumus, nevienu reizi neesam informēti, ko darīt X -stundā. Nav pilnīgi nekāda rīcības plāna.
  • Likvidēts pat tāds elementārs civilās aizsardzības ekipējums, kā gāzmasku noliktavas. Mums nav arī pārtikas rezervju u.c. primitīvai izdzīvošanai nepieciešamu lietu.
  • Vēl ņemsim vērā arī Krievijas propagandas (Radio, TV, prese) ietekmi uz iedzīvotāju morāli un nostāju, kā arī jebkādas nacionālas propagandas trūkumu.

  Ko darīt? Visi, kam tomēr rūp sava, savas ģimenes, tautas un valsts drošība - gatavojieties! Esiet morāli, fiziski un materiāli gatavi! Rūpējieties par savu fizisko sagatavotību un izturību. Ja iespējams, apgūstiet tuvcīņu. Stājieties Zemessardzē, kur var apgūt, kaut niecīgas, bet tomēr militāras zināšanas, kā arī saņemt, kaut primitīvāko, bet ekipējumu. Stājieties mednieku rindās, kas dos jums iespēju iegādāties un mājās glabāt šaujamieroci - vislabāk pusautomātisku karabīni ar militāra standarta munīciju (7,62X51 NATO; 7,62X39), iegādājoties medību ekipējumu, izvēlieties tādu, kas noder arī kaujas laukā. Sagādājiet cilvilās aizsardzības ekipējumu. Iekrājiet pārtiku un citas pirmās nepieciešamības preces vismaz dažām dienām. Izdomājiet rīcības plānu un iepazīstiniet ar to savus tuviniekus, lai katrs no jūsu ģimenes locekļiem X-stundā būtu gatavs rīkoties.

  Edgars Dārznieks

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (5)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook