Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Paldies Krievijai, Krievijai, Krievijai, Krievijai, la-la-la-la-la-la-la...
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2014-03-06

  Paldies Krievijai, Krievijai, Krievijai, Krievijai, la-la-la-la-la-la-la...

  Putinam un Krievijai šai situācijā visai pasaulei tiešām ir par ko pateikties. Par masku noraušanu. Ārkārtīgi žēl ukraiņu tautu, kurai par šo iespēju ir jāmaksā vājprātīgi augsta cena. Bet fakts paliek fakts - pēc 2014.gada februāra diez vai kāda valsts turpinās raudzīties uz Krieviju ar rozā brillēm degunā.

  ropa Savienība var pateikties par skaidru un nepārprotamu vēstījumu visiem eiropiešiem tieši pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām par ES valstu ciešākas sadarbības un integrācijas nepieciešamību, kaut cena, kas par to ir jāsamaksā, ir daļējās suverenitātes deleģēšana; ticu, šāds vēstījums liks vēlreiz pārdomāt un apsvērt savu rīcību vēlēšanu dienā katram vēlētājam, lemjot, vai nobalsot par eiroskeptiķiem, kuru popularitāte līdz šim brīdim ir tikai augusi augumā.

  Es personīgi varu pateikties par iespēju atšķirt graudus no pelavām: aktīvi paužot savu pozīciju sociālajā tīklā Facebook, vienkārši izplatot saites uz „pro-rietumnieciskiem" krievu un ukraiņu izteiktiem viedokļiem, esmu izpelnījies nepieskaitāmā diagnozi no dažiem saviem krievu paziņām. No gudriem un izglītotiem cilvēkiem. Bez jelkādas argumentācijas. Paldies un uz neredzēšanos, bijušie, kā biju domājis, draugi.

  Latvijas valsts var pateikties par to, ka šī Krievijas rīcība, cerams, spēs radīt stimulu un izraut mūs no miermīlīgas snaudas, piedevām, ne tikai vārdos, kā tas jau ir noticis, bet arī darbos. Ne tikai valsts valdības amatpersonas, bet arī latvieti parasto. Spēs panākt to, ka latvietis parastais vairs nelolos ilūzijas, ka viņa izvēle neko neietekmē, vai arī varbūt dažādības pēc jāļauj izmēģināt savus spēkus valsts pārvaldē kādam citam politiskam spēkam, vienalga, par kādām vērtībām tas iestājas un kā mēdz svinēt Eiropas dienu, pamatojot, ka varbūt, tiem sanāks izvilkt mūs no „veiksmes stāsta purva".

  Izteicot vakar savas bažas par Ukrainas situāciju sievai, projicējot to uz mūsu valsti, pirmajā brīdī saņēmu diezgan gaidīto atbildi: „Nomierinies, te ir ES un NATO, nekas tāds te nav iespējams". Jā, var piekrist, esam ES un NATO dalībvalsts, bet - Ukrainas Krimas apgabala statuss bija nodrošināts no Lielbritānijas un ASV puses, savukārt Ukrainas valsts rīcībā ir krietni lielāka un spēcīgāka armija, nekā tā ir Latvijā. Un tomēr, patlaban visai pasaulei ir iespēja noverot, ka tas nebūt neapturēja Krieviju. Vēl nesen Krimā bija novērojamas divu lielu cilvēku grupu demonstrācijas ar pretējo nostāju - viena par Krimu Ukrainas sastāvā un otra ar saukļiem „Rasija, Rasija"; skaidrs, ka Krievijas karaspēka klātbūtnē pirmā grupa dabiskā veidā izplēnēja. Par kādu taisnīgu referenduma iznākumu var runāt svešvalsts karaspēka klātbūtnē? Retorisks jautājums, ņemot vērā, kādā veidā tika ievēlēts jaunais, pareizais Krimas „galva", kurš nekavējoties vērsās ar palīdzības lūgumu pie Krievijas. Šo scenāriju vēsā garā ir iespējams realizēt Latvijā. Galvenais priekšnosacījums - vietējie „apspiesti", „pazemoti" tautieši, kuriem „pastāv tieši draudi no fašistiskās valdības", „fašistiskiem ekstrēmistiem" - ir. Ievest dažus simtus karavīru bez atpazīšanas zīmotnēm helikopteros, ātri ielikt Daugavpils novada/Latgales autonomijas vadītāju un sākt tautiešu aizsardzības pasākumus. Uzspļaujot NATO un ES, tāpat kā patlaban tiek uzspļauts lielvalstu brīdinājumiem. Jo veiksmīga iznākuma gadījumā balva būs jaunā „neatkarīgā valsts" Latgale pēc Osetijas parauga. Vai arī jaunais subjekts KF sastāvā. Personīgi man ir skaidrs, ka nebūs problēma atrast pietiekoši kuplā skaitā vietējos provokātorus, kuri atbalstīs tā dēvēto „krievu pavasari".

  Diemžēl, līdz šai dienai notiekošais Latvijā nevieš mieru sirdī. Samērā nesen ritēja aģitācija par Latgales autonomiju. Patlaban SC politiķi atklāti apgalvo, ka Latvijā, ja kas tāds būtu iespējams, tad tā būtu esošās valsts varas vaina. Tiek turpināta TUA tirgošana, vislielākais pircēju skaits joprojām ir Krievijas pilsoņi. Izskan aicinājumi uzrunāt krievu izcelsmes Latvijas iedzīvotājus, rādot viņiem, ka viņi nav atstumti un sveši šeit. Šodien Facebook tīklā pamanīju latvieša piedāvājumu izteikt tādu aicinājumu, bet vienā no komentāriem bija apgalvojums, ka 1990. gadā bija nepieciešams piešķirt pilsonību visiem.

  Īstenībā, par pilsonības piešķiršanu visiem esmu dzirdējis vairāku latviešu viedokli; galvenais arguments - visi taču bijām uz barikādēm. Es gan raustu plecus, jautājot, kā tad saprast 1989.gada tautas nobalsošanas rezultātus: vairāk nekā 400 tūkstoši (24%) nobalsoja pret Latvijas neatkarību: http://cvk.lv/pub/upload_file/Konference_J_Taurens_1991_gada_3_marta_referendums.pdf. Lielpilsētās neatkarīgās Latvijas pretinieku līmenis bija ~40%. Vajadzēja laikam viņiem piešķirt pilsonību, lai tie uzreiz sāktu valsts demontāžu un tuvināšanos ar Krieviju. Vai LR pilsonības piešķiršana mainītu šo cilvēku pārliecību? Acumirklī salabotu PSRS totalitārā režīma samaitāto vērtību sistēmu? Padarītu par kvēliem LR un demokrātijas ideju piekritējiem? Liktu novērsties no Krievijas informatīvās telpas? Liktu sākt runāt latviski? Liktu saprast, ka lielāka daļa PSRS ražotnes milžu izpūtēja ne tikai un ne tik izzagšanas rezultātā, bet tādēļ, ka bija vienkārši konkurētnespējīgi, ar novecojušām tehnoloģijām, 50 okupācijas gadus eksistējušie „siltumnīcas" apstākļos, bez konkurences pieredzes brīvajā pasaulē? Ka 1990. gada fabrika Sarkanā Zvaigzne salīdzinājumā ar 1939. gada fabriku Ērenpreiss ir nekas cits, kā PSRS varas novājināts, izkropļots uzņēmums? Svētā vientiesība.

  Latvieši, attopieties! Tas, ka katram latvietim ir jauki krievu kolēģi un draugi, nenozīmē to, ka nepastāv liela nelojālo neatkarīgās Latvijas idejai cilvēku grupa! Jūs nekad neuzzināsit, ko par latviešiem un Latviju domā nelojālie krievvalodīgie, jo viņu jūsu draugu lokā nekad nebūs! No krievu kolēģiem jūs to arī neuzzināsit,- neviens jau nevēlas bojāt attiecības ar kolēģiem, līdz ar to par „kutelīgām" tēmām vienkārši netiek runāts.

  Kā jūs vēlāties kādu te uzrunāt? Kādam te parādīt, ka viņš nav atstumts? Dalot LR pases? Piešķirot statusu krievu valodai? Krieviem ir savas skolas. Ar krieviem valsts un pašvaldības iestādēs runā krieviski. Poliklīnikās un slimnīcās runā krieviski. Veikalos runā krieviski - latviešus Rīgā neņem darbā veikalos, ja neprot krieviski. Uz ielām krievi uzrunā cilvēkus krieviski, un latvieši viņiem atbild krieviski. Un tagad izskan: dariet kaut ko, uzrunājiet, lai nejūtamies atstumti un sveši. Fantastiski.

  Visbēdīgākais ir tas, ka ļoti daudzi latvieši, liekas, neapzinās vienkāršu faktu: Latvijā tiešām pastāv lielā nelojālo Latvijas idejai cilvēku grupa, kura nav uzrunājama. Lai ko jūs darītu, jūs viņu ausis nesasniegsit. Nekad. Varat kaut zemē ielīst... jā, tas varētu līdzēt J. Ja latvieši asimilētos pēc prūšu parauga, un te būtu Kaļiņingradai līdzīga teritorija, tas viņiem patiktu. To viņi atzītu par labu esam.

  Kāds ir manas pārliecības avots? Ļoti vienkāršs: es pats esmu krievvalodīgas izcelsmes latvietis. Mani vecāki nerunā un nesaprot latviski. Mani radinieki nerunā un nesaprot latviski. Paldies Dievam, man nav būtisku domstarpību Latvijas idejas jautājumā ar vecākiem, ko diemžēl nevaru apgalvot par vairākiem radiniekiem, radinieku radiniekiem un paziņām. Es pārzinu šo situāciju no iekšpuses, piespiedu kārtā. Tas, ko esmu spiests dažreiz dzirdēt, man derdzas. Esmu spiest dzirdēt to, ko jūs, dārgie latvieši, lielākā daļa no jums nekad nedzirdēs.

  Lai vai kā, palieku pārliecināts, ka ir iemesls nodziedāt mainītos populārās dziesmas vārdus „Paldies Krievijai, Krievijai, Krievijai, Krievijai la-la-la-la-la-la-la". Un sākt domāt, kā aizsargāt Latvijas valsti no tiem, kam tagad ir iemesls pateikties.

  Dievs, svētī Latviju.

  Vjačeslavs Vasiļevskis

  Pārpublicēts no ir.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (0)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook