Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
ES propagandas lapa; Lielbritānijā upes iztek no okeana
  • Izglītība, vide
  • 2014-02-18

  ES propagandas lapa; Lielbritānijā upes iztek no okeana

  ES Komisijas Latvijas pārstāvniecības vadītājas Inna Šteinbukas sasolītie zelta kalni pēc desmit gadiem nav vienīgais, ar ko pēdējās dienās iepriecinājusi ES propaganda. “Latvijas Avīzes” ielikumā “Tepat, Eiropā” 14.februārī iespiests raksts par plūdiem Lielbritanijā. Un rakstā paslēpts spridzeklis

  Atšķirībā no Latvijas daudzas Lielbritānijas upes neietek jūrā. Tās iztek no okeāna jeb veidojušās kā gravas. Līdz ar to ūdens līmenis strauji kāpj un krītas atkarībā no paisuma un bēguma, taču tam klāt nāk lietus ūdeņi. Katrs jauns paisums atnes arvien vairāk ūdens, un atkāpšanās nozīmē tā pazušanu tikai uz bēguma laiku.

  Tātad:

  1. Lielbritanijā daudz upju iztek no okeana;
  2. tādas upes sauc par gravām.

  Tāpēc, lasot tālāk par dabas nelaimi, ar lielāku interesi lūkoju, vai (un kā) tiks pieminēti nelaimes cēloņi. Sagaidīju divus mājienus ar slotaskātu:

  Šī katastrofa nākusi neilgi pēc tam, kad valdība krietni samazināja budžetu Valsts vides aģentūrai un pavēlēja atlaist virkni darbinieku. ..

  Valstī, kas savulaik bija industriālās revolūcijas šūpulis, klimata pārmaiņu sekas ir redzamas ik pagalmā, ūdens līmenim ceļoties arvien straujāk. Tagad nāksies nodrošināties pret plūdiem. Ekstremālus laika apstākļus šejieniešiem paredz arvien biežāk.

  Tātad:

  1. neiedrošinieties vērsties pret birokratiem;
  2. notiek katastrofālas klimata pārmaiņas, kuŗu dēļ applūduši pagalmi visā valstī;
  3. nākotnē būs vēl trakāk.

  Lai arī visai postoši, plūdi skāruši >5000 māju no 28 miljoniem — aptuveni 1/5000 jeb 0,02%. Tas par “ik pagalmā”.

  Klimats, protams, visu laiku mainījies un mainīsies — lai ko mēs darītu vai nedarītu. Tomēr nav nekādu pierādījumu, ka pašreizējie plūdi būtu ar to saistīti. Jūŗas līmenis ceļas kopš ledus laikmeta beigām — un drīzāk arvien lēnāk. Nokrišņu daudzums Lielbritanijā neaug, pat ar visu nepārtraukto līšanu šīgada janvāris ir tikai 16. slapjākais kopš 1766.gada.

  Tomēr jāatzīst, ka pašreizējie Lielbritanijas plūdi ir cilvēka izraisīta dabas nelaime. Gan ne tā, kā aprakstīts ES propagandas lapā. Jo tieši ES ir plūdu cēlonis. Konkrēti, apsēstība ar “vides aizsardzību”. Pirmkārt, kā norādīts 2007/60/EK Plūdu direktīvas preambulas 14.punktā:

  Lai piešķirtu upēm vairāk ietilpības, plānos cik vien iespējams būtu jāiekļauj palieņu saglabāšana un/vai atjaunošana, kā arī pasākumi, lai novērstu un mazinātu nelabvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību, vidi, kultūras mantojumu un saimniecisko darbību.

  Attiecīgi britu Vides aģentūra (kuŗas paplucināšana apraudāta rakstā), lai saglabātu un atjaunotu palienes, vairs netīra un nebagarē upes. Lai salīdzinām attēlu “pirms” un “pēc”:

  Otrkārt, ES atkritumu saimniecības noteikumi tā sadārdzina atbrīvošanos no sanesām, ka vienkāršāk šķiet ļaut upēm aizsērēt.

  Tā nu tagad ar ES svētību visādi uz zemes ligzdojoši putniņi, ezīši, ūdensžurkas un āpši peld ar vēderiņu uz augšu pa Anglijas palienēm. Par cilvēkiem nerunāsim — jo kuŗš tad nopietni domā, ka ES rūpējas par valstu pilsoņiem.

  Ritvars Eglājs


  Ievietotāja profils | Komentāri (3)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook