Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Rinkēvičs un Pabriks tiesas vietā izlemj, kurš ir vai nav kara noziedznieks
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2014-02-12

  Rinkēvičs un Pabriks tiesas vietā izlemj, kurš ir vai nav kara noziedznieks

  Vēstures dzirnu rati nereti maļ nežēlīgi un tikai mūsu pašu rokās ir apkopot notikušo, izvērtēt faktus un izdarīt secinājumus. Bēdīgi slavenā V.Arāja vadītās, nacistu dienestā esošās palīgpolicijas vienības tehniskās daļas vadītājs, latviešu slavenākais lidotājs Herberts Cukurs, kuru bez tiesas un izmeklēšanas 1965.g. Urugvajā noslepkavoja žīdu slepenā dienesta MOSSAD aģenti, mūsu vēsturē nav neviennozīmīga persona. Tomēr meli, kas par viņu tiek izplatīti, faktu noklusējumi, kā arī neoficiālā, ar tiem pašiem meliem pamatotā Latvijas Republikas varas iestāžu norobežošanās no konkrēta un juridiski korekta H.Cukura personības izvērtējuma, liek uzdot jautājumu - kā interesēs pieņem lēmumus Latvijas augstākās amatpersonas?

  Rīgā, 2014. gada 5. februārī
  Uz 21.01.2014 nr. 37/29-252

  Latvijas Republikas ārlietu ministram
  Edgaram Rinkeviča kungam

  Esam saņēmuši Jūsu izvairīgo atbildi. No tās izriet, ka Latvijas valsts oficiālais viedoklis ir melu izplatīšana, jo Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājaslapā atrodamajā publikācijā «Latvijas ebreju kopiena: Vēsture, traģēdija, atdzimšana» rakstītais par Herbertu Cukuru nav patiesība. Herberts Cukurs, lai arī darbojās V. Arāja «komandā», nekad nav bijis notiesāts par dalību šīs «komandas» veiktajos noziegumos. Vai Latvijas valsts uzskata par normālu kādas valsts veiktu slepkavību citas valsts territorijā bez tiesas un izmeklēšanas? Ja par Herberta Cukura slepkavības attaisnojumu uzskatāma pati atrašanās Arāja «komandas» kā noziedzīgas organizācijas sastāvā, kā būtu jārīkojas ar tiem, kas atradušies, piemēram Latvijas Komunistiskajā partijā vai VDK kā noziedzīgā organizācijā?

  Ģenerālprokuratūra Herberta Cukura reabilitāciju vairākas (ne tikai divas) reizes atteikusi, pamatojot ar to, ka «Herberta Cukura lietā pārbaude turpinās», nevis ar «viņa darbību Otrā pasaules kaŗa laikā», kā minēts Jūsu atbildē.
  Reabilitācijas lūgums ir bijis nevis reabilitēt Herbertu Cukuru pēc tiesas sprieduma pasludināšanas, bet gan novērst viņa kā Brīvības cīņu dalībnieka goda un cieņas nepamatotu aizskārumu.

  Līdzīgu nepatiesu informāciju sniedzis arī ārlietu ministrs Artis Pabriks 2004. gada 29. septembrī, savā paziņojumā paužot:
  «Ir svarīgi apzināties, ka Herberts Cukurs nebija tikai talantīgs lidotājs. Viņš bija arī Otrā Pasaules kara noziedznieks, kurš, līdzdarbojoties bēdīgi slavenās Arāja komandas sastāvā, ir atbildīgs par nevainīgu civiliedzīvotāju slepkavībām un līdzdalību holokaustā. LR Ģenerālprokuratūra jau divas reizes ir atteikusi piešķirt Herbertam Cukuram reabilitāciju.»

  Tā kā jebkuŗu personu par noziedznieku var atzīt tikai tiesa, jājautā - ar kādām tiesībām ārlietu ministrs uzņēmies tiesas funkciju un apmelojis Herbertu Cukuru, nosaucot viņu par noziedznieku?

  Biedrības «Latvietis» priekšsēdis
  Alvils Bērziņš

  Avots: latvietis.lv

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (1)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook