Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Veiksmes stāsts? Kam? "Vienotībai" vai Latvijas daudzbērnu ģimenēm?
  • BLOGS
  • 2014-01-18

  Veiksmes stāsts? Kam? "Vienotībai" vai Latvijas daudzbērnu ģimenēm?

  Kamēr Dombrovsku bezbērnu ģimene svin krīzes beigas un visilgāk premjerējušā politamēba (pseudohomo brusseliensis) nedēļas nogalēs pārdomā, kādu nodaļu vēl palūgt aizjūras autoram pierakstīt savā "veiksmes stāsta" opusā, tikmēr pusei Latvijas daudzbērnu ģimeņu trūkst naudas pārtikai: kasjauns.lv.

  Domāju, šis satriecošais fakts pats par sevi ir pietiekošs, lai: a)Dombrovskis un viņa labklājības ministrs Ilzis Viņķelis uz visiem laikiem atstātu politisko skatuvi; un b) jaunā valdība tūlīt pēc apstiprināšanas sasauktu ārkārtas sēdi, kurā tiktu nosprausti konkrēti rīcības virzieni un noteikti precīzi termiņi, kuros tiem jādod taustāmi (daudzbērnu ģimeņu maciņos pamanāmi) rezultāti. Vienreiz jāizbeidz ākstīšanās ar nominālajām pabalstu celšanām un jānosaka, ka valsts, izprotot demogrāfiskās situācijas nopietnību un atbalstot ģimenes ar bērniem, daudzbērnu ģimenēm cienīgā veidā nodrošina iztikas minimuma saņemšanu. 

  Un, kas ir pats galvenais, šo jautājumu nedrīkst skatīt nekāda "trūcīguma", "maznodrošinātības" vai tamlīdzīgu blēņu kontekstā. Ja iztikas minimums ir ~180 lati, tad ģimenē ar 5 bērniem cilvēka cienīgai dzīvei nepieciešami vismaz 180x7 lati = 1260 lati mēnesī. Līdz ar to, vecākiem katram jāsaņem vismaz 630 lati mēnesī uz rokas. Ja summa ir mazāka, teiksim, katram 400ls mēnesī, tad, neatsakoties no kādām citām pamatvajadzībām, vecāki nespēj nodrošināt pilnvērtīgu uzturu visiem ģimenes locekļiem. Tajā pat laikā viņiem ir darbs, iespējams, vismaz vienam arī augstākā izglītība, atalgojums, kas ir teju divas reizes lielāks par minimālo algu, visdrīzāk arī kāds īpašums, kredīts, automašīna... Šādi cilvēki nedodas prasīt maznodrošināto statusu, taču praktiski tam atbilst.

  Tāpēc valstij ir jāizstrādā risinājums, kas ļautu palīdzēt daudzbērnu ģimenēm, vienlaicīgi tās nenospiežot zemākajā sociālajā statusā un neliekot cilvēkiem justies vainīgiem par to, ka viņiem ir bērni.

  Ak jā, dažs teiks, ka mums nav naudas. Muļķības! Latvijas valstij naudu nav kur likt! Ja pilnīgi nevajadzīgam un bezjēdzīgam, tikai pusi gada ilgstošam mērkaķošanās pasākumam, dēvētam par Eiropas Savienības prezidentūru, "Vienotība", kopā ar reformistiem un NA ir gatava izsēt vējā 100 miljonus nodokļu maksātāju (daudzbērnu ģimeņu tai skaitā) latu, tad naudu mums, kā sacīt, pat vistas vairs neēd! Jautājums tikai, kam, par ko un cik tā tiek maksāta.

  Valters Grīviņš


  Ievietotāja profils | Komentāri (4)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook