Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Manā sētā kretīni dejo... cik ilgi vēl?
  • BLOGS
  • 2014-01-01

  Manā sētā kretīni dejo... cik ilgi vēl?

  Pretēji lielo plašsaziņas līdzekļu tiražētajiem skatiem ar priecīgi satrauktajiem pilsoņiem, kas no bankomātiem izņem un veikalos pie kasēm atlikumā pret latiem saņem eiro banknotes, rūgtumu par mūsu nacionālās valūtas, lata, zaudējumu šodien, 2014.g. 1. janvārī, izjūt lielākā latviešu tautas daļa.

  Neskatoties uz plašo aģitācijas un propagandas kampaņu, visās lielākajās pilsētās izdalītajiem bukletu un balonu tūkstošiem, neskatoties uz dāsni pa labi un pa kreisi bārstītajiem solījumiem par ekonomikas augšupejas, drošības un labklājības drīzu atnākšanu, kā arī apgalvojumiem par mazākā ļaunuma pieņemšanu, "ģeopolitisko izvēli", pievienošanos "Eiropas kodolam", kas stiprināšot mūsu eiropejiskumu un citām tukšām runām, Dombrovska valdībai un karsējmeiteņu grupai Latvijas bankā, par spīti ieguldītajiem lielajiem līdzekļiem tā arī neizdevās 2013.g. laikā iegūt vairāk par 20-30% sabiedrības atbalsta eiro ieviešanai.

  Vairāk smīnu nekā nopietnību izraisīja decembrī publicētie Eiropas Savienības oficiālās statistikas pārvaldes "Eirobarometra" dati, saskaņā ar kuriem atbalsts eiro ieviešanai, sasniedzot 52% atzīmi, mēneša laikā Latvijā pēkšņi bija divkāršojies - Brisele acīmredzami centās glābt situāciju, jo neērtību tai izraisīja daudzu rietumvalstu preses izdevumos paustais, ka Latvijā notiek pilsoniskā sabiedrībā neiedomājamais - valsts bez referenduma pieņem suverenitāti būtiski mazinošu lēmumu, pret ko negatīvi attiecās pilsoņu lielais vairākums.

  Eiro ieviešana, jāatzīst, patiešām notiek ģeopolitisko apsvērumu dēļ. Tikai šie apsvērumi neizriet no Latvijas pilsoņu, bet no Eiropas lielvalstu un globālo grupējumu korporatīvo lobiju interesēm un tie nav izstrādāti Rīgas, bet Briseles un Frankfurtes gaiteņos. Ne velti eiro ieviesēju pārstāvji, atbildot uz izvērstiem un argumentētiem ekonomistu viedokļiem par šī lēmuma negatīvajām sekām Latvijas tautsaimniecībai un valsts drošībai, parasti nespēja izdomāt neko "iespaidīgāku" par skurstenī ar dakšām iezīmētajām kredītreitingu prognozēm un Latvijas tūristu ietaupījumiem ārzemēs, ko tie gūs, kad vairs nebūs jāmaksā komisijas maksa par valūtas konvertāciju. Diez vai tomēr šie "ieguvumi" mūsu tautai kopumā būs lielāki nekā bībeles tautas teiku tēlam Ēzavam, kurš par lēcu bļodiņu izsalkuma brīdī viltīgajam brālim Jēkabam pārdeva savas pirmdzimtā tiesības...

  Vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu manabalss.lv parakstītā iniciatīva "Saglabāt latu kā Latvijas valūtu" 2013.g. 7. novembra Saeimas sēdē ar visu koalīcijas deputātu, tai skaitā "Nacionālās apvienības" pārstāvju (izņemot J.Dombravu, kurš balsoja PRET, K.Krēsliņu, kurš tik sarežģītu jautājumu nespēja izprast un nebalsoja (nebalsoja arī Judins no "Vienotības") un R.Dzintaru, kurš vispār nepiedalījās sēdē) atbalstu tika izmesta papīrgrozā.

  "Vienotības", reformistu un (pseido) "Nacionālās apvienības" nešķīstā trīsvienība tādējādi stūrgalvīgi noraidīja jelkādu iespēju ne vien atteikties no eiro ieviešanas vispār, bet pat atlikt tā ieviešanu līdz brīdim, kad Latvija kļūs ekonomiski stabilāka un reāli konkurētspējīgāka ar Vāciju, Franciju, Nīderlandi un citām, tā sauktajām eirozonas kodola valstīm. Tā, kā to, piemēram, dara Polija.

  Nezinu augstāk minēto un neminēto varas kliķes pārstāvju īstenotajai valsts pārvaldes formai citu derīgāku apzīmējumu kā tiesiskuma kamuflāžā ievīstījusies birokrātiska, ārvalstu kungu pārraudzīta un primāri to intereses īstenojoša diktatūra. Satrapisms, vienā vārdā. Kur šajā izklāstā paliek Satversmes 1. un 2. pants un cik ilgi par to de facto atcelšanu 2003.g. varēs izlikties neko neredzot un neko nesaprotot tie paši tiesību korifeji un jurisprudences "eksperti", kas valdībai ieteica noraidīt "Saglabāt latu kā Latvijas valūtu" iniciatīvu, tas ir jautājums, uz ko gribētos saņemt izvērstas atbildes pēc būtības.

  Ar neapbruņotu aci ir redzams, ka sabiedrību gluži kā migla pašlaik pārņēmusi vispārēja pasivitāte, bezcerība attiecībā uz iespējām kaut ko mainīt, politisko norišu izpratnes un pilsoniskas pašcieņas trūkums, nemaz jau nerunājot par nespēju vienoties kopīgo mērķu panākšanai.

  Tomēr tas, ka mēs savā vairumā joprojām spējam atpazīt politiskos melus un politikāņu liekulību, šķebinošo klanīšanos un iztaponību katram svešzemju kungam, dubultrunu, iedzīvošanos un personīgās siles radīšanu uz valsts pilsoņu rēķina, tas, ka šīs lietas mums izraisa riebumu, - tas ir labi un dod zināmas cerības.

  Par ko šīs cerības pārtaps un, vai spēsim atjaunot gan latu, gan savu valsti kopumā - šo jautājumu mums vispirms jāuzdod katram pašam sev un tad jāapspriež ar draugiem, kolēģiem un līdzpilsoņiem.

  Valters Grīviņš


  Ievietotāja profils | Komentāri (2)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook