Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Nesērot par Mandelu
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2013-12-08

  Nesērot par Mandelu

  Visa pasaule šodien sēro par Nelsonu Mandelu. Bet lielākoties tās nav sēras par reālo Mandelu. Īstenībā tās ir sēras par Mandelas mītu.

   Viņš nebija Martins Luters Kings. Viņš nebija Mahatma Gandijs. Un viņš noteikti nebija Džordžs Vašingtons, kā Baraks Obama to apgalvo. Viņš bija augsti stāvošs Dienvidāfrikas Komunistiskās partijas biedrs.

  Viņš bija viens no revolucionārā Āfrikas Nacionālā kongresa līderiem, kurā viņš izveidoja radikāli noskaņotu organizāciju, kas vaica vardarbīgus, bruņotus uzbrukumus.

   Varbūt jūs teiksiet: "Bet viņš taču cīnījās pret aparteīda ļaunumu!"

   Jā, tā ir taisnība. Aparteīds neapšaubāmi bija ļauna un neattaisnojama sistēma. Bet ļauna un neattaisnojama ir arī tā sistēma, kuru iedibināja Mandelas revolūcija - tā, kurā melnais rasisms ir tik spēcīgs, ka prominentas genocīda novēršanas organizācijas pašreizējo situāciju apzīmē kā tādu, kurai var sekot rases likvidēšana.

   Mandela nebija nekāds svētais, kā daži viņu raksturo. Viņš nebija cīnītājs par rasu vienlīdzību. Viņš bija vardarbīgas un šausmu pilnas komunistiskas revolūcijas līderis.

   Jūs varat neticēt cilvēkam, kas nekad nav bijis Dienvidāfrikā - ne  aparteīda laikā, ne pēc tam.

   Bet lai stāsta Sonia Hruska, kura bija Mandelas atbalstītāja un strādāja viņa administrācijā.

  "Pēc aptuveni sešiem gadiem es sapratu, ka kaut kas te nav īsti. Komunisti ir pārņemuši varu un tas nav tas, ko mums solīja", stāsta Hruska

   Ko gan viņa redzēja tādu, ko pārējā pasaule bija palaidusi garām?

   "Piemēram, uzņēmuma īpašnieks var dabūt 25 gadus cietuma, ja viņš pieņems darbā balto." viņa stāsta. "Tas ir pilnīgi neiedomājami, ka afirmatīvā rīcība (affirmative action) varētu aiziet tik tālu."

   Šodien no Dienvidāfrikas 4 miljoniem balto 1 miljons dzīvo pilnīgā nabadzībā.

   Jaunais boss ir tāds pats, kā vecais boss.

   Hruska apraksta vardarbības un, rasistiskas zvērības gandrīz neiedomājamas proporcijās - nolaupīšanas, slepkavības, bandu iebrukumi mājas, izvarošanas.

   "Notikušas baismīgas spīdzināšanas," Hruska stāsta. "Pat 2 mēnešus vecs bērns ticis iemests verdošā ūdenī, ietīts papīros un sadedzināts. Cilvēku spīdzināšanai parasti lieto karstu gludekli, verdošu ūdeni ... un to dara stundām ilgi."

   Hruska aprakstīta gadījumu, ka melno banda ielaužas mājā, tēvam un dēlam redzot, izvaro māti. Pēc tam, kad nogalinājuši māti, viņi nogalina tēvu un dēlu, iemetot tos verdošā ūdenī.

   Šodien daudz runā par Mandelu kā par "politisko ieslodzīto." Patiesībā, viņš dabūja 27 gadus cietumu par 23 konkrētām noziedzīgām darbībām.

  Tikai pirms neilga laika dažviet starptautiskajā presē sāka paust patiesību par Mandelu. London Telegraph atklāja, ka Mandela bija ne tikai Dienvidāfrikas Komunistiskās partijas biedrs, bet arī viens no galveniem tās vadītājiem.

   Starp citu, Mandelam ieslodzījuma laikā vairākas reizes piedāvāja atbrīvošanu apmaiņā pret atteikšanos no terorisma. Viņš neatteicās.

   Šodien valda tendence aizmirst visu to. Nelsons Mandela ir miris. Viņš visā pasaulē tiek pasludināts gandrīz par svēto.

   Tomēr šīs neērtās patiesības ir jāceļ gaismā, jo Mandelas mitoloģija ir tikpat bīstama kā terors, ko viņš un viņa sekotāji veikuši pret tik daudziem nevainīgiem upuriem - gan baltajiem, gan melnajiem.

  Pārpublicēts no: http://www.ir.lv/blogi/politika/neserot-par-mandelu


  Ievietotāja profils | Komentāri (3)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook