Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Es esmu nacionālists
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2012-02-24

  Es esmu nacionālists

   

  Pēc referenduma daudz ir dzirdēts par latviešiem un nacionālismu. Tieši tas esot bijis par iemeslu lielajai aktivitātei. Nenoliegšu. Tomēr lielākoties nacionālisms joprojām tiek uzskatīts par kaut ko sliktu, apzīmēts ar vārdiem destruktīvs, depresīvs u.c. Turklāt tas tiek piedēvēts politiskajām partijām, cilvēkiem un organizācijām, kas tādi nav, šādā veidā radot negatīvu priekštatu par nacionālismu. Ir indivīdi, kas uzdrošinās līdz šim Latvijā piekopto politiku nosaukt par nacionālu. Es teiktu, Latvijā tādas līdz šim diemžēl nav bijis.

   

   

  Mēs visi esam no kaut kā cēlušies, mums ir vecāki, vecvecāki, brāļi māsas – ģimenes. Mums ir brālēni un māsīcas, vecāku radi šur un tur, kas veido dzimtas. Mūsu dzimtām ir savstarpējā radniecība un arī kopīga izcelšanās – mēs runājam vienā valodā, mums ir līdzīgas vērtības un tradīcijas. Mēs esam piedzīvojuši to pašu, ko kaimiņi – mums ir kopīga vēsture. No visa šī un vēl daudz kā kopīga ir cēlusies tauta, ko sauc par latviešiem. Un lai mēs spētu pastāvēt, attīstīties, kopt mūsu tradīcijas un valodu, cienīt un mācīties mūsu vēsturi, mūsu vectēvi un vecvectēvi izcīnīja un dāvāja mums valsti...

  Es esmu nacionālists. Kas ir nacionālisms man un kā es to saprotu?

  Manā izpratnē nacionālisms ir tautas kopējo interešu vērtēšana augstāk par citām. Arī savām individuālajām. Kāpēc? Ilgākā laika posmā tas dod lielāku ieguvumu arī man personīgi. Latviešu nacionālisms un nacionāla Latvija ir vienīgie, kas iestājas par un var aizstāvēt man svarīgās vērtības – ģimeni, latviešu valodu, kultūru, vēsturi, nacionālu ekonomiku. Vienīgie, kas var nodrošināt manai tautai un man labklājību un drošību.

  Tāpēc es darbojos Latviešu nacionālistu klubā, lai dotu savu ieguldījumu Latvijas attīstībā. Nevis tikai ar skaļiem saukļiem un piketiem imitētu darbību, bet ar regulāru un plānotu darbu dienu no dienas tuvinātos šī mērķa sasniegšanai – latviskai Latvijai. Tas ir grūtāk, nekā publiski raudāt par Abrenes atdošanu Krievijai, bet cita ceļa jau nav. Jo par latviešu interesēm neviens cits izņemot mūs – latviešus – necīnīsies.

  Kas ir nacionālisms Latviešu nacionālistu kluba skatījumā
  http://www.nacionalisti.lv/teksti/1/nacionalisms/

  Edgars Dārznieks

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (10)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook