Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Augstāko militārpersonu un politiķu vienaldzība pret Latvijas drošību
  • Militārisms, drošība
  • 2012-02-21

  Augstāko militārpersonu un politiķu vienaldzība pret Latvijas drošību

  Krievijas opozīcijas politiķe Valērija Novodvorska pauž satraukumu par Latvijas politiķu vienaldzīgo attieksmi pret valsts specdienestu darbu un valsts drošību kopumā.

  Kārtējais gadījums, kad tiek apšaubīta Latvijas specdienestu spēja strādāt valsts interesēs, gan bruņoto spēku spēja aizstāvēt valsti pret ienaidnieku, kurš atrodas tuvāk nekā Afganistānas kalni vai Irākas tuksnesis. Diemžēl par šīm problēmām ne augstākās militārpersonas, ne politiķi Latvijā nerunā, jo viss taču ir vislabākajā kārtībā. Tāpat kā viss pārējais - arī tāda absurda pieļaušana, kā referendums par valsts valodu.

  Intervijā «Latvijas Avīzei» politiķe komentējusi valodu referenduma rezultātus un valdošo politiķu attieksmi pret valsts drošību.

  «Mēs [arī viņas kolēģis Konstantīns Borovojs] divas dienas runājām ar dažādiem Latvijas politiķiem, un mani pārsteidza viņu bezrūpība. Vadošā pozīcija ir tāda, ka Latvijas specdienestu nekvalitatīvais darbs nav problēma, jo aiz muguras ir NATO ar visiem saviem dienestiem. Un vispār par drošību nav jāuztraucas, jo NATO Latviju aizstāvēs,» intervijā laikrakstam savu pārsteigumu neslēpj politiķe.

  Novodvorska atgādina, ka 1938. gadā Rietumu lielvalstis, cenšoties izvairīties no kara, «ziedoja» Čehoslovākiju, ļaujot  Ādolfam Hitleram to sagrābt. Toreiz tika nolemts, ka tas būs «mazākais ļaunums» un varbūt atturēs no pasaules kara. Pēc tam Jaltā lielvalstis jau «ziedoja» visu Austrumeiropu, arī Baltijas valstis, atdodot to Josifam Staļinam.

  «Krievija šobrīd ir kodollielvalsts, un diez vai Rietumi cīnīsies par Latviju, ja pastāvēs draudi, ka var izraisīties jauns pasaules karš. Katrai valstij ir jābūt gatavai pašai sevi aizstāvēt,» skarbi sacīja viņa.

  Savukārt, runājot par referendumu un krievvalodīgajiem Latvijā, Novodvorska sacīja, ka šajos cilvēkos iesēdušies padomju standarti, turklāt savu dzimteni viņi tā arī nav spējuši atrast.

  «[..] Latvijas krievvalodīgie ir paši sevi ielikuši tādā kā «piektajā stūrī», kas vienkārši neiederas nevienā ēkā. [..] Šā referenduma iemesls ir nevis lingvistika, bet ģeogrāfija. Tiem 270 tūkstošiem, kas referendumā balsoja par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, galvā ir vēlamā aina, kurā nav tādas neatkarīgas Latvijas, bet atkal ir Padomju Savienība.» 

   

   

  info no www.apollo.lv


  Ievietotāja profils | Komentāri (11)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook