Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Uzvaru kaldinātāja atgriešanās
  • Militārisms, drošība
  • 2011-12-21

  Uzvaru kaldinātāja atgriešanās

  Ikdienā  esam pieraduši pie skaļiem virsrakstiem, kas piesaista mūsu uzmanību pavisam nenozīmīgiem notikumiem. Šis noteikti nav tas gadījums. Šoreiz stāsts ir par cilvēku, latvieti, vienu no Latvijas boksa leģendām Igoru Viktorovu, kurš pēc ilgiem, panākumu pilniem gadiem ir atgriezies Latvijā, lai savas boksa trenera prasmes nesavtīgi ieguldītu latviešu puišu apmācīšanā.

  Kādā  pirms vairāk kā desmit gadiem tapušā intervijā, Igors pauž uztraukumu par to, ka cīņas sportu pārsvarā trenējas cittautieši, savukārt viņa zināšanas, Latvijā izrādījušās nevajadzīgas.  

  Tagad, pēc atgriešanās no Dānijas, kurā pavadīti gari gadi, izaudzināti vietējā un pasaules mēroga čempioni, Igors Viktorovs nolēmis savas zināšanas un laiku ieguldīt "Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas" rīkotajās nodarbībās, par kuru vadīšanu maksu neprasa.

  Lai saprastu, cik augstu vērtējams šis viņa solis, ir vērts iedziļināties viņa sportiskajā biogrāfijā.

  Boksā iegājis 1953.gadā. Pārstāv Latvijas boksa "zvaigžņu plejādi" līdzās tādām Latvijas boksa leģendām kā Rovičs, Tumiņš, Kokins, Liepiņš. Savā karjerā aizvadījis 157 cīņas, zaudējis 21 no tām, bijis PSRS čempions, septiņkārtējs Latvijas un trīskārtējs Baltijas čempions, ieguvis Arnolda Knīša kausu, trenējis PSRS izlasi boksā, bijis treneris godalgotiem Minhenes un Mehiko olimpisko spēļu dalībniekiem, izaudzinājis Dānijas un pasaules čempionu Denisu Holbeku, trenējis pašreizējo Latvijas boksa federācijas vadītāju, trenera stāžs - vairāk kā 50 gadi. Par personību liecina arī fakts, ka Igors pārvalda septiņas svešvalodas, nodarbojies ar alpīnismu, sasniedzot 5642 m augsto Elbrusa virsotni. Ik dienas ar divriteni nobrauc 40-50 km. Literatūrā iecienījis Hemingveju, Bulgakovu, Čaku, Bloku. Mūzikā turas pie klasiskām vērtībām - visvairāk klausās Čaikovski, Ravēlu, Ārmstrongu. Glezniecībā novērtē impresionistus, no latviešu dižgariem - vecmeistaru Purvīti, Kokli.

  Nodarbības notiek trīs reizes nedēļā. Pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās. Pirmo nodarbības daļu no 18.00 līdz 20.00 vada Igors Viktorovs, otro daļu Egīls Helmanis. Varam būt priecīgi, ka šāda līmeņa speciālisti iegulda savu enerģiju, audzinot jauniešus un stiprinot latviešu pozīcijas.

  Jānis Sils


  Ievietotāja profils | Komentāri (9)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook