Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Kādēļ man patīk pašreizējā saeima?
  • Ideoloģija, skatījums
  • 2011-07-22

  Kādēļ man patīk pašreizējā saeima?

  Pirmkārt, tāpēc, ka par aizgājējiem tikai labu vai neko. Bet tas pat nav galvenais.
  Šī saeima man patīk ar to, ka ir daudz patiesāka un reālistiskāka par nākamo. Kādā nozīmē? Tādā, ka atspoguļo mūsu zemītes elektorāta (līdz tautai jāpaaugas vēl) mērķus un apziņas apvāršņus. Vērtības un izpratnes līmeni. Šajā saeimā mums ir gan tādi, kas neprot latviski un ar kūtsmēsliem savulaik Kalpaka pieminekli apbēruši, gan SVF marionetes un seksuāli dezorientēto lobisti. Ir mums vesela varza balsošanas mašīnu operatoru, kas iebīdīti parlamentā ar milzīgu kampaņu palīdzību. Ir daži bāleliņi, kas pa laikam cenšas atgādināt, ka Latvijas vārds ir cēlies no vārda "latvieši", un ka tas varētu nozīmēt, ka latviešu intereses arī reizēm jāņem vērā. 

  Tāda ir šī saeima. Un tāds ir arī mūsu elektorāts. Sašķelts un svārstīgs. Bariņš lūkojas uz Rietumiem, bariņš uz Austrumiem. Galvenais ir domāt, kā nopelnīt (deputātu kungi jau arī par to domā, tik nez kāpēc viņus par to nosoda).
  Rīt elektorāts draudzīgi sadosies rokās, lai kopīgiem spēkiem sasistu spoguli, kurā veroties esam pamanījuši, ka neesam ne tik skaisti, ne gudri kā gribētos. Un pēc dažiem mēnešiem iegādāsimies jaunu spoguli. Nedaudz "uzlabotu". Greizo. Tajā skatoties varēsim sev uzsmaidīt, jo būsim radījuši pārmaiņu ilūziju. Būs r(d)eformu partija. Būs lielāka vienotība. Iekļaujoties sarakstos cilvēkiem, kas, izrādās, neviena nemanīti ir nacionāli domājuši un nu ir sagaidījuši brīdi kopīga baļķa nešanai, arī nacionālā niša kļūs nedaudz plašāka. Un tas nekas, ka atspulgā viena delna rādīsies lielāka, nekā tai vajadzētu būt. Toties viduklis slaidāks un piere ar izskatīsies platāka. Un kas nav mazsvarīgi - neredzēsim vairs to vietu, no kuras aš 2 kājas aug.
  Priecīgus svētkus!

  Jānis Sils


  Ievietotāja profils | Komentāri (9)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook